Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diplomához kéne nyelvvizsga,...

A diplomához kéne nyelvvizsga, de nem megy a nyelvtanulás. Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz 5 éve, hogy a párom befejezte egyetemi tanulmányait, de a diplomáját nem kapta meg, mert nincs nyelvvizsgája. Ennek határideje jövőre lejár. Lehet halasztást kérni?
2008. nov. 21. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

En biztos hogy kimentem volna egy evre kulfoldre, es akkor sikerult volna a nyelvvizsga. Kulfoldon ra vagy kenyszerulve a nyelvtanulasra, plane ha azert megy ki valaki. 12 honapig intenziven, nyelviskolaban nyelvet tanulni, szerintem ezt kellene tennie. Akar au-pairnek is kimehet (vagy mar eddig kimehetett volna) egy olyan csaladhoz, ahol fiuk vannak.

Erdemes elgondolkoznia, hiszen 5 evig az egyetemen tanult, gondolom nem volt konnyu (ido, penz, energia...), ne hagyjatok elvesziteni!

2008. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelvből kéne? Én a Katedra nyelviskolánál készültem fel, nagyon jók szerintem. De van ismerősöm is, aki vállal felkészítést pl. angolból.
2008. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Tudod nem akarásnak nyögés a vége. Nekem sem ment a nyelvtanulás és nagyon nehezen tettem le a nyelvvizsgát. De sikerült és azóta már van másod diplomám is. Én is 5 éve végeztem.

Párodnak volt 5 éve rá. ( Valahol nem adnak ennyi időt, nálunk 2 év volt a határidő és egy évet lehetett méltányosságból kérni még.)Szóval volt 5 éve, akár külföldre is mehetett volna mint ahogy ajánlották, vannak kiváló nyelviskolák. Szóval fél év alatt sem fogja megcsinálni amit 5 év alatt nem sikerült. Én a helyedben keresztet vetnék a diplomájára.

2008. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

A nyelvtudás nem egyenlő a nyelvvizsgával. Ha csak le akar vizsgázni és nem akar beszélni, akkor menjen egy magántanárhoz lehetőleg hetente többször. Vegye meg a tesztkönyvet és a tételeket és azokat jól gyakorolja be. Igy fél év alatt meglesz a nyelvvizsga.

Nem ajánlom, hogy menjen ki külföldre, mert ott valóban megtanul beszélni és nem tanulja meg a sok fölösleges nyelvtant, ami itthon kötelező annak ellenére, hogy élő beszédben nem is használják a felét sem.

Most mondhatjátok, hogy nincs igazam, de tapasztalatból beszélek. Nekem volt magyarországi középfokú C nyelvvizsgám, ami elsőre sikerül. Aztán kimentem külföldre és két év kellett, amig meg tudtam szóllalni, megértettem, amit mondtak és tudtam is válaszolni.

A barátnőm kiment érettségi után Párizsba és ott végezte el az egyetemet franciául. Hazajött és akart csinálni egy nyelvvizsgát és simán meghúzták.

Szóval szerintem magántanár és sok magolás és sikerülni fog.

2008. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Vannak már pofátlanul egyszerű nyelvvizsgák is. gimiben ennek volt köszönhető, hogy több bugyuta osztálytársam is (köztük olyanok is, akik amúgy képtelenek voltak maguktól a legprimitívebb mondatot is összeszerkeszteni) boldog nyelvvizsga tulajdonossá váltak.

módszerük a következő volt: magántanár alaposan a szájukba rágta 3-4 hónap alatt a szóbeli tételsort (beszélgetési témákat) és az ilyen típusú nyelvvizsa követelményhez igazított nyelvtant, és a siker garantált volt.

de feltételezem, hogy a párod nem buta, csak nincs nyelvérzéke. ebben az esetben biztos, hogy menni fog, amit fentebb írtam.

szóval fel ne adjátok:)

2008. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem a nem akarásról van szó. Köszönöm a bátorító hozzászólásokat. Én egy éve vagyok vele, amúgy pánikbeteg 5 éve. Járt is nyelviskolába fél évig, de nem hisz benne, hogy neki ez menni fog. Sikerült meggyőzni azt hisezm, hogy a pánikbetegség kezekhető, és hogy azért a kezében lenne a helye a diplomának, ha már mindent végigcsinált, és nem kellene elveszteni. Csak nagy belső blokk van benne.
2008. nov. 23. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!