Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy a legkönnyebb nyelvet...

Hogy a legkönnyebb nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Kezdem ott,hogy eleve nehezebben tanulok. A nyelvet kifejezetten.

(Van róla papírom)

13 éve tanulom az angolt,de úgy hogy felis fogom,hogy tanulok kb. Fél éve. Részletekben tudok angolul,de gyorsabban akarok haladni. Vmi módszer?

Több nyelvet szeretnék elsajátítani köztük a német,koreai,francia,

spanyol (és persze az angol).


A szókártyás módszert túl idő igényesnek tartom. Szóval azon kívül. Jelenleg dalszövegekből írok ki szavakat/részeket és lefordítom,de nem mindig tanulom meg,sajnos. Ez is sok idő vesz igénybe nálam,mivel lusta vagyok ez terén,mert bonyolult.


Helyesírási hibákért elnézést.


2020. márc. 16. 16:07
 1/5 anonim válasza:
78%
dalszövegek+ youtube videók az adott nyelven. előny, ha feliratozva van, így kikeresheted azokat a szavakat melyeket nem tudsz. a szókártyák pedig eléggé hasznosak... de te tudod :))
2020. márc. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Én hangos könyvet halgatok munkába menet. Keres valamit ami amúgy is érdekel és azzal foglalkoz angolul.
2020. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A humor az, hogy pont az idő az, amit nem szeretnél rászánni, de pont azt kell belefeccölni.

Persze, nem értelmetlenségekre pazarolva, de javaslatok már elhangoztak.

2020. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fa_ember16 válasza:
Én 4 év alatt tanultam meg angolul csak filmekkel. Amit nem értettem azt megnéztem szķtárban. Csak elmondom hogy nullárol kezdtem és csak videókból es filmekből tanultam meg középfokon.ha gyorsan akarod megtanulni akkor max egy csomó olvasás és film nézés.
2020. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit szeretsz? Na, azokról kezdj el videót nézni, kezd el zenéket hallgatni, kezdj el podcasteket hallgatni, olvasni, stb.

Önálló nyelvtanulásban ez segít jobban. Szókártyás módszert is sokan túltolják és olyan szavakat is be akarnak magolni, amit kb. nem is fognak használni. Meg ahogy írtad időigényes. Filmekkel, sorozatokkal többet tanultam, rövidebb idő alatt, mint szókártyás módszerrel.

Elkezdtem filmeket, sorozatokat nézni azt vettem észre rövid időn belül, hogy már nem néztem a magyar feliratot (addig magyarral néztem, mert angol felirattal nem értem semmit, mert nem értettem), azóta meg az angol felirat is akkor kell, hogyha számomra nehezen érthetően beszélnek vagy ismeretlen szó van és ki tudjam keresni.

De a legfontosabb: keress beszélgetőpartnert, akivel szóban tudsz beszélni. Én is azzal szívok, hogy nincs kivel beszélnem, így hiába értem mit mondanak, én sokszor nem tudom mit mondjak, stb.

Nem értesz egy szót nyugodtan kérdezz rá a partneredtől.

2020. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!