Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás a "karantén"...

Nyelvtanulás a "karantén" idején? Hogy lehet egyedül angolozni?

Figyelt kérdés
Szeretnék angolt tanulni, időm mint a tenger, csak hát nem tudom, hogy álljak neki egyedül... A Duolingo appot végigjátszottam, de nem érzem, hogy bármennyire is többet tudnék. 11 éve érettségiztem, de alig emlékszem valamire. Úgy könnyű volt tanulni, hogy valaki megmondta, mit tanuljak, kikérdezte, voltak feladatok, volt párbeszéd (nem csak bemagolt izék, hanem rendes beszélgetés...) Egyedül viszont annyira elveszettnek érzem magam :( Ti hogyan tanultok önállóan? Esetleg tudtok honlapokat, amik segítenek, amik kb nyelvkönyv funkcióját töltenék be valamennyire? Ja, mert sajnos az angolkönyveim és füzeteim sincsenek meg:(

2020. márc. 24. 19:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom, néztem, hogy van mindenféle jótanácsokat adó cikk erről, csak érdekelne, kinek milyen tapasztalata van ez ügyben :) Köszönöm!
2020. márc. 24. 19:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olyan oldalt, ami helyettesítené a jó minőségű könyvsorozatokat. Ha komoly az elhatározásod, vedd meg az English File vagy a Pioneer megfelelő kötetét könyvvel, munkafüzettel, hanganyaggal, és haladj leckéről leckére.
2020. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Barackoshányás ***** válasza:
100%

Elcsépelt, de könyv, film, sorozat. Olvashatsz angolul híreket is, vagy bármit, ami érdekel. Ez nyilván akkor lesz esedékes, ha újra lesz egy olyan nyelvtudásod, ami alkalmas az ilyenekhez.

Beszélgetéshez vagy egy angolul tudó ismerősödet ajánlanám, vagy valakit bárhonnan, aki hajlandó foglalkozni veled. Egyébként biztos vagyok benne, hogy van olyan nyelvtanár, aki videós órákat is tart.


Ha végképp senki nem jöhet szóba, akkor vannak még olyan megoldások, mint az Interpals és társai

2020. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Ez az egyik, amit szoktam használni:


[link]


Szókincsbővítésre nagyon jó. Ne a benne levő szövegeket olvasd, magadnak is feltölthetsz olyat, ami motivál (pl. levadászod a Harry Pottert angolul a netről, azzal elleszel egy darabig, mire végigrágod). Használd a szógyakorló modulját is, az a lényeg. Ez a cucc addig jó, amíg túl nem haladod a google translate fordítási képességeit. Utána már nagyon sokat kell kézzel javítgatni a szavakat.


Itt meg van egy zsák nyelvtani teszt:


[link]


Szedett-vedett az egész, de önálló gyakorláshoz hasznos.


Ha tudsz könyvesboltba menni, akkor az "English Grammar in Use" könyvet szerezném be a helyedben.


Kiejtésfejlesztéshez:

[link]


A diktálós modulja hallásértéshez is jó.


Ami a beszédet illeti - az attól függ, mennyire vagy szégyenlős. Én nagyon. Szóval szívesebben csevegek robotokkal, mint emberekkel, ha a nyelvgyakorlás a cél. Nekem ez is sokat dobott a beszédkészségemen. Talán az is segített, hogy így nem stresszeltem. De ha te nem vagy szégyenlős, akkor biztos találsz netes oldalakat, ahol igazi emberekkel beszélgethetsz angolul.

2020. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!