Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mondanátok véleményt az ECL...

Mondanátok véleményt az ECL nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének és, hogy melyik nyelvvizsgát ajánlja akinek az ECL nem jött be. (Az is érdekelne, hogy miért)

(B2 angol)



2020. márc. 28. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy irreális volt a hallott szöveg értéses feladat. Zajos, rosszul érthető felvétel volt, beletülköltek az autók a beszélgetésbe, stb. Voltam angolból TELC-en, ahol hosszabb volt az a feladat, mégis korrektebb és más nyelven Origon is voltam, az is korrekt volt. De az ECL nagyon nem tetszett.
2020. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Remélem még aktuális lesz a válaszom, gondolom most nem lettek megtartva a nyelvvizsgák.


Elég sok tapasztalatom van az ECL-es nyelvvizsgáról, az összes nyelvvizsgám ECL-es (angol B2 majd C1 és német B2 majd C1, illetve csak a fele, mert a szóbelim az más). Én németet tanultam általánosban és így mire eljutottam az angol B2-ig már voltam egyszer egy ugyanolyan felépítésű ECL-es vizsgán, bár az előttem kommentálóra reagálva, németen könnyebb a hallásértés (eleve a németet nehezebb érteni), míg angolon (B2-n és C1-en is) direkt zavaró tényezők is vannak (zene, tyúkkotkodácsolás, bármi).Viszont úgy gondolom remek gyakorlókönyveik vannak, így azokat mindenképpen érdemes megvásárolni, esetleg kikölcsönözni és végigcsinálni. Mint minden nyelvvizsgatípust, ezt is be lehet gyakorolni, nem a legkönnyebb ugyan, de nem is olyan vészes szerintem. Bár 2017 végén csináltam az angol B2-t és 2019 elején pedig a C1-et, azóta nem voltam vizsgázni, de az alapfelépítése gondolom nem változott meg gyökeresen.

Levél/esszéírást lehet gyakorolni, hallást is (akár a gyakorlókönyvekből, akár a neten lévő angol videókból), olvasott szöveg értését is. Írásbeli része egyáltalán nem vészes, ha foglalkozol vele. A szóbeli (akár hallás, akár a beszéd) részén szoktak a legtöbben elvérezni. Nekem ezzel bőven akadt gondom, elég rossz lett B2-n a hallásom, aztán C1-re jobb lett már sokkal.

Ami elég átfogó, az a szóbeli rész, viszont a honlapon fent van minden elég részletesen, hogy mire is kíváncsiak. Érdemes ezeket átnézni és ennek megfelelően kölcsönözni vagy vásárolni egy kidolgozott angol B2 szóbelis könyvet, ha nem akarod magad kidolgozni.


A hallásértés részéhez, különösen ahhoz a feléhez, amikor a kérdésekre saját magad kell válaszokat írni, ott arra nagyon kell figyelni, hogy sokszor egyben mondják el 3-4 kérdésre is a választ, aztán nem mondd semmi olyat, amire rá is kérdez, aztán megint egyben mondd el 3 kérdésre választ. Ez nem szentírás, tapasztalat alapján tudom ezt mondani.:D Fürgének kell lenni és én azt csináltam, hogy mindent IS írtam, amit kihallottam és egy kicsit is illett a kérdés alapján oda.


Lehet kicsit elfogult vagyok ezzel a vizsgával kapcsolatban, mert a polcomon csücsülő 4 darab bizonyítványomban ez szerepel és erre készítettek fel az iskolában, de én merem ajánlani.

Őszintén remélem, hogy válaszommal és tapasztalatommal tudtam segíteni Neked! :)

2020. jún. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem a hallásértés nem nehéz.

Online nyelvvizsgákat preferálom, mivel jobb, ha a gép javít többet. Most itt csak a Writing+Speaking részt osztályozza főként a vizsgáztató. Meg se említve, hogy a szavakat is a gép számolja össze. Ezáltal nemcsak a vizsgáztatónak, hanem neked se kell megszámolnod. Van digitális szótár, nincs kézírás, nincs környezetszennyezés, nincs felesleges zaj, gyorsabb feladatmegoldás, nyugodtabb környezet, használhatsz végig szótárt. A legfőbb előnye pedig az, hogy visszanézhető. Tehát nem kell messzire utaznod, minden az interneten történik, ami lenyomozható. Ez szerintem korrektség.

2020. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon sokáig tart a javítás. 1 hónap + 1 hónap megint a bizonyítvány kiadására.

Eléggé ódivatú vizsgaközpont.

2020. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!