Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Drops alkalmazásnál ha...

A Drops alkalmazásnál ha koreai nyelvet tanulok, miért van a számoknak 2 nevük is?

Figyelt kérdés
Alapoktól kezdtem a tanulást, és így a számokkal kezdtem (a betűk után) és miután megtanultam a számokat az alapok témakör jött majd megint a számok, ahol a számoknak már más nevük volt nem az mint a legelső témakörben amit tanultam, ez miért van? Esetleg lehet hogy a koreai emberek a számokat a való életben is 2 szó közül választják meg hogy melyiket mondják?

2020. márc. 29. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet esetleg hogy mint sorszámnév?

Mert legtöbb nyelvben úgy van, hogy nem a szót toldalékolja hanem teljesen új a szótő is. Pl. Egy - első, one - first.

Jobb ötletem nincs így látatlanban.

2020. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van amit az egyik szám rendszerrel mondanak van amit pedig a másikkal (Nem tudom pontosan melyiket melyikkel) például hány éves valaki, hány óra van illetve pénz vagy simán számolni hogy 1-2-3 stb stb
2020. márc. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszaitokat!igazatok van.
2020. márc. 30. 19:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet már megválaszolták a többiek de kiegészíteném annyival, hogy:a koreaiaknak van a saját számrendszerük és a kínai számokon alapuló és ezt vegyítik is mondaton belül például az időnél akár. Linkelek egy cikket amiben egész jól kifejti az író.

[link]

2020. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!