Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol képzés...

Emelt szintű angol képzés gimnáziumban?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól akik, vagy akiknek valamilyen ismerősük, rokonuk olyan gimnáziumba járt vagy jár ahol egy nyelvet emelt szinten tanulnak. Az a kérdésem hogy heti hány óraszámban tanulják? (Elég csak hogy kb mennyi)

Különösebben nehéz?

Emellett egy emelt szintű angol érettségi menne?

Vagy ha bármi tapasztalatuk van ebben a témában.



2020. márc. 30. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem jártam ilyen helyre, de anno mikor 8.-as voltak beadtam a jelentkezésem egy gimnáziumba. Ott ha jól emlékszem heti 6 angol és 2 német lett volna 1. évben, 2. évben pedig 5 angol és 3 német.

Egy ismerősöm lánya erre a tagozatra jàrt és 3. év végén letett egy C1 nyelvvizsgát angolból, úgy hogy nem járt semmi különórára.

2020. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az elég szubjektív, hogy melyik gimnázium hány órát nevez emelt szintű angoltanításnak... Nem tudok róla, hogy hivatalosan meg lenne határozva, hogy heti hány óra az emelt. Nálunk az elmúlt néhány évben a heti 3, 4 és 5 óra közül egyik se számít(ott) emeltnek. A heti 6 viszont már angol tagozatos osztálynak számított (de az már régen volt). Az adott gimnáziumban kéne rákérdezni. A honlapján lehet, hogy megtalálod a jelenlegi osztályok órarendjét is, abból is kiderülhet.
2020. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak nagyon köszönöm a válaszát :)
2020. ápr. 1. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én gimimben heti 3 óra volt a sima szak, a heti 5 pedig az emelt, ami aztán 7-re ugrott, ha 11.-ben angol faktot választottál.
2020. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem az elég szubjektív, hogy melyik gimnázium hány órát nevez emelt szintű angoltanításnak... Nem tudok róla, hogy hivatalosan meg lenne határozva, hogy heti hány óra az emelt."

Ebben a 2 mondatban sok igazság van! Valóban érdemes utánajárni, hogy mit jelent az emelt angol képzés az adott iskolában, mert ez nagyon iskolafüggő, ugyanis tényleg nincs egységes szabályozás rá, hogy mit lehet emelt szintű képzésnek nevezni.

2020. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!