Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakdolgozat írásnál bármilyen...

Szakdolgozat írásnál bármilyen nyelvű irodalomra, újságcikkre hivatkozhatok?

Figyelt kérdés

Vagy csak angol lehet pl külföldiek közül?


Ha pl kiválóan beszélek oroszul, akkor hivatkozhatok ottani irodalomra, elemzésekre, újságcikkekre?



2020. ápr. 2. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elsődleges szempont, hogy hiteles legyen az információ forrása.

Ahova én jártam ott úgy volt megadva, hogy 10 forrás külföldi és 5 magyar legyen(ez csak példa, de aki németes annak német nyelvű a külföldi forrása).

Az angolt igazából azért szokták jobban nyomatni mert rengeteg anyag érhető el ezen a nyelven.

2020. ápr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen.
2020. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, de bizonyosodj meg róla, hogy hiteles az információ. Főleg oroszoknál, akiknél alap a dezinformálás.
2020. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

nem


mivel akik ellenorzik azoknak tudnia kell olyan nyelven...

na most pl. gepeszmernoki karon nem nagyon lesz aki tud finn nyelven... ellenben btk kepzeseken szerintem lesz


masreszt van egy olyan altalanos szabaly hogy az hasznalhato fel amilyen nyelven elfogadott szakirodalom van

pl vegyeszmernok/kemia/vegyesz szak eseten: angol, nemet, francia (tehat sem olasz, sem spanyol nincs kozte)



nyilvan nyelvi szakokra ez nem vonatkozik, portugal alapszakkal nem irhatjak elo hogy csak angol nemet szakirodalmat dolgozhatsz fel

2020. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Hol van pontosan ilyen szabály?


Tudnál linkelni leírást?

2020. ápr. 2. 22:55
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom vársz-e még válaszokat, de nálunk SZTE-MK csak olyan idegen nyelvű forrás használható fel, amiből a diplomához szükséges nyelvvizsgával rendelkezel vagy rendelkezni fogsz.
2021. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!