Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban hogyan ismerhetem...

Angolban hogyan ismerhetem fel, hogy pl. Melléknévről van szó és nem határozó szóról?

Figyelt kérdés

Ugyan ez igaz a többire is( ige,fn..)

A szókincsemet akarom bővínei,bár még a nyelvtannal sem vagyok teljesen tisztában,mert nem tartom fontosnak.

Ezek során találkozok olyanokkal, hogy fn-ben ezt jelenti, mn.-azt...

Hogyan tudom megkülönböztetni?


2020. ápr. 2. 23:12
 1/3 A kérdező kommentje:
*olvastam olyat,hogy a szórendtől is függ. Ez igaz?
2020. ápr. 2. 23:13
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Alany+állítmány+tárgy az alapfelállás.

Az ige elől van, az alany után. Köztük töltelékszavak, nyomatékosító stb szavak állhatnak (magyarul: természetesen, persze, nyilván stb).


De amúgy a kétjelentésű szavakat egyszerűen úgy tudod megkülönböztetni, ha elemzed a mondatot (ha van ige, akkor fn, ha van tárgy, akkor ige) amihez persze sok gyakorlás kell. Tudom, nem túl jó válasz, de máshogy nem megy.

Természetesen fn mindig áll valami névelő, névmás (a, an, the; this/that és társai)


A határozónak sok esetben -ly végződése van.

Her new hairstyle is wonderful (A lány új hajviselete csodálatos.)

Look how this painting wonderfully matches the color of the wall (Nézd milyen csodálatosan passzol ez a festmény a fal színéhez.)

2020. ápr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen fn mindig áll valami névelő, névmás (a, an, the; this/that és társai)


Nem mindig áll a főnevek előtt névelő. A névelőhasználat bonyolult, különösen tulajdonnevek esetén. De ha névelője, névmása van, akkor az főnév. Állhat jelző is a determináns és a főnév között.

2020. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!