Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt aki már megtanult úgy...

Volt aki már megtanult úgy angolul hogy angolul nézte a filmeket?

Figyelt kérdés
magyar felirattal

2020. ápr. 3. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én igen, de nagyon hiányos tudást eredményez! Perfektül fogsz érteni, sőt én azóta lefordítottam 3 könyvet (nem vicc) és több száz oldalnyi anyagot, DE egy értelmes komolyabb igeidős angol mondatot nem tudok összerakni! Nem vicc. Teljesen torz tudást kapsz, ha csak erre alapozol. Lesz egy brutális szókincsed, érteni fogod még háttérzajként is az angol műsorokat, beszélgetéseket, felismered a nyelvjárásokat, érteni fogod a szlenget, de simán megbuksz egy nyelvtani teszten! Én így jártam.
2020. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is, és hasonló a tapasztalatom az első válaszolóéhoz. Tervezek C1 nyelvvizsgát de az biztos, hogy sokat kell majd foglalkoznom hozzá a nyelvtannal.
2020. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Erősen kételkedem ennek hatékonyságában. Még angol felirattal esetleg küzd az agyad, de magyarral? Gyorsolvasni tanulsz meg, maximum. Felirat nélkül viszont igen, az úgy hatékony tud lenni! Ezt 2 nyelvből is tapasztaltam. Addig néztem újra és újra egy-egy jelenetet míg rá nem jöttem, mi van. Az hatékony volt 2 évad után már nagyon ment a nyelv.
2020. ápr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem. Hát igen az angol nyelvtan ritka undorító egy dolog (a 12 igeidő amikor csak háromra van szükség).

Jöhetnek még tapasztalatok, eddigieknek ment a zöld.

2020. ápr. 3. 17:58
 5/14 anonim ***** válasza:

"Perfektül fogsz érteni, sőt én azóta lefordítottam 3 könyvet"

Felrakhatnál 3 oldalt az eredetiből meg a fordításból valahová.

2020. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ha akarod hallani az oldal egyik készítőjének az angolját: https://www.youtube.com/watch?v=CgtcaATW640

2020. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Hát igen az angol nyelvtan ritka undorító egy dolog (a 12 igeidő amikor csak háromra van szükség)."


Melyik az a 3, amelyikre szerinted szükség van?

2020. ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

múlt jelen jövő

ezek kellenek

Többi az felesleges lenne csak hát sza rrá van bonyolítva :D

De most nem ez a lényeg inkább hogy valamit felszedjek (nem nyelvtan).

2020. ápr. 3. 20:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem is tudom minden esetre érteni értesz mindent de beszédben, hogy fogod használni főleg mikor ragozni kell a szavakat.
2020. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja hát igen, ott kezdődik a dolog, hogy az angolban nem 12 igeidő van és nem is 3... ezt a hiányosságot pl. a filmnézés nem fogja megoldani. Jó dolog a film, sorozat, a zene, a podcast stb., de szerintem csak a már meglévő alap ismeretek mellé szókincsbővítésre, hallásértés gyakorlása gyanánt stb., de ahhoz kevés, hogy az ember csak és kizárólag filmekből tanulja meg a nyelvet, helyesen, használható szinten.
2020. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!