Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hívtak hollandiába autószerelō...

Hívtak hollandiába autószerelōkémt dolgozni (ez a szakmám és ebben is dolgozok) az angolom elég ahoz hogy el legyek külföldön viszont az autószereléshez nem. Mivel tudnám fel javítani a szakmai angolom?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen az ellenörzō lapokat meg a mūszaki leírásokat is angolul használom de hiányzik még egy csomó szó meg kifejezés van valamilyen app vagy kurzus hogy tudjam fejleszteni?
2020. ápr. 3. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben keress rá annak egy olyan modellnek a szervizdokumentációjára (workshop manual), amit töviről hegyire ismersz, és jegyzeteld ki magadnak. Bár azt írod, hogy angol nyelvű műszaki leírásokat használsz, talán nem árt egy alapos ismétlés. Plusz lesz egy saját szótárad, ami még jól jöhet.


Aztán keress rá youtube-on, ott is van egy csomó autójavítós videó (érdemes angolt és/vagy amerikait keresni), ott előkerülnek a dokumentációban nem szereplő kifejezések is.


Egyébként nem valószínű, hogy a holland szervizben angolul anyanyelven beszélő kollégák vennének majd körül, szóval előbb-utóbb a holland szakkifejezéseket is megtanulod majd. Az első hónapokban pedig az olajcserét még elég egyszerű elmutogatni :) Viccet félretéve marha gyorsan rád ragad majd a szakmai szókincs, sokkal hamarabb, mint a hétköznapi szavak.

2020. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Igen én is úgy gondolom hogy max 1 hónap és hibátlanul fog menni a kommunikáció csak az elkezdésétōl félek egy kicsit mert sok izével meg hogyis hívjákkal tudom még csak a szakmai részét magyarázni :'D
2020. ápr. 5. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!