Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyár alatt el tudok jutni...

Egy nyár alatt el tudok jutni arra a szintre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10-es vagyok, most kell fakultációkat választanom. Még nem tudom hogy pontosan mivel szeretnék foglalkozni a jövőben: A turizmus- és vendéglátáson gondolkodtam, valamint a gyógytornászon.

Mind a kettőnél elfogadják az emelt idegennyelv érettségit. Eddig arra gondoltam, hogy majd németből emeltezem, úgyis azt tanulom már 10 éve. Igen ám, ez jó lenne, ha nem lennék egy 4. osztályos kisgyermek szintjén. Valahogy amúgy sem áll rá az agyam és a még a hangzásától is undorodom. 2 éve "tanulom" az angol nyelvet, amit 1000-szer jobban szeretek. Sajnos nem indítottak 2. angol idegennyelvet a kevés létszám miatt, ezért olaszra kellett volna járnom, ha nem lettem volna magántanuló angolból. Nem igazán ér ez sokat, az iskolám adott 2 órát tehetséggondozásként nekünk (az első német idegennyelveseknek), amit nap végen 8-9.órában tartottak.


Szóval a lényegre térve:

Szüleim beirattak egy nyelviskolába és már 2 hónapja heti 1×2 órát angolozok ott. Azt beszéltük meg, hogy az iskola mellett nem szeretnének több időre beiratni, viszont nyáron résztvennék egy intenzív nyelvtanfolyamon. Reméljük még nem késő és le tudok majd belőle középfokúzni.

A fakultációra visszatérve... Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy nyár alatt fel tudom tornázni a szintemet egy olyan 11.-esére, aki már első osztálytól tanulja az adott nyelvet?



2020. ápr. 9. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
simán. aki elsőtől tanulja az az első négy évben úgysem tanul semmit, csak énekli az angol dalokat. 5percangol.hu nagyon jó, és állj neki rendesen felkészülni. az amit nyelvsuliban töltesz az kevés. rendelj felkészítő könyvet, english grammar in use, és lets discuss it. gyakorolj otthon rengeteget. meg lehet csinálni, az angol b2 nem olyan nehéz.
2020. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rajtad áll. Ha kitartó vagy, akkor igen, figyelj én kb. 1 hónap alatt tanultam meg kb. 500 szót és folyékonyan beszélni angolul. Én azt tanácsolom, hogy nézz angolul sorozatokat, fordíts dalszöveget, rövid sztorikat, a lényeg, hogy szeretsd és érdekeljen, neked a szókincsem 90°%-a emiatt van+ szókincset, amit nagyon ajánlok, aza 3000 angol szó listája, amit hasznos megtanulni. Nyelvtanhoz keress rá, hogy B2 nyeltan és kidobja. Gyakorolj! Itt egy link ez egy origo nyelvvizsga könyv, de nagyon hasznos:

[link]

Tölts ki régi érettségiket közép és felsőfokút is. Emellett persze, ha van lehetőséged, akkor járj tanárhoz vagy tanfolyamra és ha ezeket mind csinálod, akkor simán menni fog, én is ezt tervezem nyárra, sok szerencsét!

2020. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2020. ápr. 11. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:
"régi érettségiket közép és felsőfokút is" = közép- és emelt szintűt is
2020. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!