Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok mondani olyan filmeke...

Tudnátok mondani olyan filmeket, amelyek segítenek az angol nyelv tanulásásban?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a magyar szinkron, angol felirat kombináció jó a nyelvtanulásra. Nektek van tapasztalataitok vele? Milyen egyéb tippetek van még otthon, autódidakta nyelvtanuláshoz?

2020. ápr. 10. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

A magyar szinkron angol felirattal a lehető legrosszabb kombináció a magyar szinkron és magyar felirat után. NAGYON NEM ajánlott!

Ha még csak most ismerkedsz a nyelvvel, akkor a gyerekeknek szánt meséken keresztül érdemes próbálkoznod, angol felirat bekapcsolásával, hogy szokd a kiejtést.

2020. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Angol eredeti + angol felirat egyszerre - ezzel próbálkozz, szinte mindegy, hogy mit nézel, nézd a kedvenc sorozatodat.
2020. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Friends. Home. És bármilyen vígjáték amit magyarul láttál és tetszik. És angol hang angol felirat.
2020. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2020. ápr. 11. 11:13
 5/9 anonim válasza:
Ahogy egyre haladsz előre a nyelvben, szerintem érdemes egyre több ismeretterjesztő filmet, híradót, akár előadásokat is nézni, tehát nem csak filmeket, hogy szokd a különböző nyelvezeteket.
2020. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Angol nyelven angol felirattal lenne célszerű, vagy esetleg, ha még nagyon nem megy és így élvezhetetlen számodra, akkor szükség esetén be lehet vetni a magyar feliratot. Bármit nézhetsz, ami érdekel és leköt. Én pl. őszintén nem értem, hogy miért ajánlgatják sokan a gyerekeknek készült meséket stb... szerintem egy felnőtt embert nem igen köt le egy gyerekeknek készült mese, nem valószínű, hogy érdekel, sőt szerintem sok esetben nem is feltétlenül egyszerűbb (pl. a gyereknyelv azért nem egy "standard"), legalábbis ami nem kifejezetten nyelvtanulási céllal készült. Ellenben egy akármilyen sorozat vagy film, ami érdekel, amire kíváncsi vagy, ami vonz, amit akár már láttál is egyszer és szereted, szerintem sokkal hatékonyabb ebből a szempontból, mert akkor ténylegesen törekedni fogsz annak a megértésére, odafigyelsz, koncentrálsz, gondolkodsz, esetleg utána is nézel pár dolognak, jobban megjegyzed. Nekem ez a személyes tapasztalatom is, én is a kedvenc sorozataimat néztem és nézem angolul pl. Breaking Bad, Game of Thrones, House of Cards, House, Better Call Saul, Lost, Dexter stb., mert ezt tényleg szívesen néztem és nézem. Jó, az is hozzátartozik, hogy most már jól tudok angolul és azért nem is teljesen kezdőként kezdtem el angolul filmezni-sorozatozni. Itt meg is jegyzem, hogy véleményem szerint ez nem is pótolja a nyelvtanulást, önmagában nem elég és inkább csak egyfajta kiegészítő forrásként szolgál pl. szókincsfejlesztésre és szövegértésre.
2020. ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2020. ápr. 13. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
A brit angolhoz a Harry Potter, az amerikaihoz pedig a Friends a legjobb szerintem, ezekben elég érthetően beszélnek. De ezeken kívül bármi olyan például amit már többször láttál és tudod miről szól.
2020. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bármit csak a magyar szinkront és a magyar feliratod felejtsd el. Két perc után már nem fogsz az angolra figyelni
2020. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!