Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tud törökül! Mennyi idő...

Aki tud törökül! Mennyi idő így megtanulni?

Figyelt kérdés

Mennyi idő törökül megtanulni a nulláról úgy, hogy tudjak törökül verseket olvasni? Vagy más irodalmi műveket.

És ha esetleg a török irodalomról szeretnék cikkeket olvasni, ahhoz mennyi idő kell úgy, hogy megértsem külső segítség (például fordítók, török ismerősök, a téma kutatói) nélkül?

Egyáltalán maga a középfok mennyi idő? Azt, amit én szeretnék az irodalommal kapcsolatban, meg lehet tenni egy középfokú nyelvtudással vagy több kell hozzá?


2020. ápr. 10. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy magyar nyelvű tankönyv nincs. Az angol pedig annyira logikátlan sz.r.,hogy nagyon bezavar közvetítő nyelvként. Ezért hagytam abba. Elegem lett belőle, hogy azt sem tudom miről van szó, oldalakat írnak valamiről az amcsik, utólag meg kiderül, hogy ha magyarul lett volna már az elején elmondva, akkor tök egyszerű dologról van szó. Ezek a magánhangzó harmóniát sem értik, amit mi ajándékba kaptuk anyanyelvünkkel. Elhatároztam, hogy addig nem tanulok törökül, ameddig nincs magyaroknak való tankönyv legalább középfokig. Ugyanezért hagytam a koreait is a francba.
2020. ápr. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze meg lehet tanulni törökül angolon keresztül is, csak több idő, mintha magyaron keresztül tanulnád. Szerintem keress egy magyart, aki élt kinnt Törökországban. Vagy török szakos egyetemistát.
2020. ápr. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdeklődj náluk:

[link]

2020. ápr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező! Kérdezd meg ennek kérdezőjét (ld. #3) privátban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

2020. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A török kolteszet fura egy dolog. Én 5 eve elek Törökorszagban, itt tanultam törökül,folyékonyan beszélek is, tanítom is, a hetkoznapi életben évek óta nem 'akadtam' meg, olvasok mindent, de néhány versnel meg igy is csak nézek, hogy 'hmm ez érdekes összetétel nyelvtanilag, vajon mire gondolt a költö'. Szóval, jó sok idő kell. A kozepfokhoz nem, de azzal meg az újságot olvasva is nehézségeid lesznek, nemhogy versekkel, mert a török nyelvnek ez az egyik 'kulonlegessege', hogy gyorsan el lehet jutni a kozepfokig, amivel meg is fognak erteni, de azzal a tudással meg nem fogod tudni lefedni a hetkozni nyelvhasznalatot sem, és a legtobb esetben csak ök értenek meg téged.
2020. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!