Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemen lehet nyelveket...

Egyetemen lehet nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Bocsi a buta kérdésért, még csak most ismerkedek az egyetemi rendszerrel, gimis vagyok. Azt tudom hogy vannak kötelező tárgyak minden szakon, plusz választhatók amikkel kreditet lehet szerezni. És az lenne a kérdés hogy van-e a választható tárgyak között nyelvóra? Az ELTE TTK-t nézegettem eddig, valamint régóta szeretnék spanyolul vagy esetleg németül tanulni. Erre ott van lehetőség?

2020. ápr. 14. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Igen, de ezekért pluszban kell fizetni.
2020. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Ez pár évvel ezelőtti írás, de kb most is így működik, hasznos lehet számodra: [link]


Nálunk BTK-n volt hirdetve amúgy kreditrendszeren kívüli, ingyenes nyelvszakkör vagy gyakorló kör kezdőknek is különböző nyelvekből, ezekre néha más karokból is bejártak.

2020. ápr. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Akármilyen szakot választasz majd, kötelező, illetve kötelezően választható tantárgyakat kell majd elvégezned, és minden tantárgyért krediteket fogsz kapni.

Az alapszakok általában úgy működnek (a BTK-n legalábbis), hogy 120 kreditet nyújt számodra a szakod törzsanyaga, és 50-et valamilyen specializáció VAGY egy minorszak (vagyis egy másik, „kisebb” szak, amit választasz magadnak), ezen felül még 10-et össze kell szedned az egyetemről akárhonnan, ezek az úgynevezett „szabad kreditek”. A TTK-s szakok nagyon hasonlóak, viszont ott nincs minor (lehetséges, csak nem népszerű), csak specializáció (például földtudomány szakon mondjuk vehetsz fel meteorológia specet 1. év végén, vagy fizikán csillagászat specet), viszont nemcsak hogy lehet, de kell is azt a plusz 10 kreditet összeszedned bárhonnan az egyetemről. (ennél többet is szedhetsz össze, de gyakran fizetni kell, ha átléped a 198 felvett kreditet, és sajnos nem is keveset)


Például én szabadkredit gyanánt felvettem a kínai nyelvórákat az első három félévemben, később pedig szerb nyelvet, de egyébként az ELTE-n valami 70+ nyelvet lehet tanulni, ezzel a világon a második a Shanghai International Studies University után, szóval választék bőven van :D Tanulni kell, mint az állat, nagyon kemények ezek a nyelvgyakorlatok, és senkit nem érdekel, hogy neked nem az az alapszakod, keményen megfingatnak; viszont ha odateszed magad, nagyon durván hatékony, 3 félév kínai után letettünk egy középfokú nyelvvizsgát, skandináv nyelveknél már két félév után B2-es szinten tudnak a hallgatók. Csak mondjuk egy TTK-s szak mellett hát... nem tudom lesz-e időd/energiád átjárni a BTK-ra nyelvgyakokra :D


Ha olyat akarsz, mint a spanyol, meg a német, ezek sajnos „nagy szakok”, a bemeneti követelmény az órákra az emelt érettségi, szóval ez esetben marad a nyelviskola, de sajnos sok embertől hallottam, hogy az ELTE nyelvsulija drága is és szɑʀ is. (Személyes tapasztalatom nincs, amúgy simán lehet, hogy jó, csak ezeknek a bizonyos embereknek nem tetszett...)

Szóval javasolnék valami extra nyelvet, azt tudsz ingyen is tanulni :D (ami nem angol, német, francia, spanyol, olasz)


Vagy ha mindenképpen spanyolt/németet akarsz, és fizetnél is érte, akkor marad valami jobb nyelviskola Budapesten, függetlenül az egyetemtől.

2020. ápr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jelenleg felsőfokon beszélek angolul és középfokon franciául. Milyen nyelvet ajánlotok?
2020. ápr. 15. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Kötelező felvenni legalább 1 idegen nyelvet és 1 sportot,szóval nem lehet hanem muszáj :D

Általában angolt mondok mindenkinek mert nem létezik olyan,hogy túl jó az angolod viszont ha már nagyon unod akkor pl.a német oktatásról csak jókat tudok mondani illetve a francia miatt az olasz vagy román elég könnyű lenne neked C:

2020. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sport nem kell mindenhol

nálunk angol meg SZV.

2020. ápr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elten nem kotelezo a tesi, es a nyelvtanulas sem ugy van, en btks voltam olasz-sved szakparral eloszor, aztan a tatkn tanultam nemzetkozi tanulmanyokat. NT-n annyi volt a nyelvtanulas hogy volt nehany tanora angolul, es kettot kellett felvenni belole ez volt a “szaknyelvi gyakorlat”.


En mondjuk annyira igy nem javaslom. Kapasbol a neolatin nyelvekhez (olasz,spanyol francia) egyedul a portugal kivetelevel nem kell elozetes nyelvtudas. Az oroszhoz is kell mar egy alap 1000 szavas szokincs ha a minorosokkal akarsz egyutt tanulni.

Ott vannak a skandis nyelvek.. nos en svedes voltam de abban a 3 evben tobbet tanultam a sved orakra mint az olaszra, meg ha olaszbol 2x annyi is volt :D minden oran forditasos ropdolgozat, ilyen beadando olyan beadando de ne felj 2 felev utan ha valaki megszolalt valami skandis nyelven mar ossze tudtam rakni ha nem sged volt, svedbol pedig a 3.felev utan letettem egy kozepfoku nyelvvizsgat.


Van japan es kinai , nekem egy baratnom japanra jart, es iszonyu mennyisegu feladatot kaptak, a kinai kepzes elvileg nem annyira jo, anno az arabos ismerosoket is nagyon jol megfingattak.


Ajanlani nyelvet nem tudunk azt fogok logikusan felvenni ami erdekel es szerinted meg hasznos is lehet.

2020. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!