Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Már unom az angol nyelv...

Már unom az angol nyelv tanulását, ti mit láttok benne olyan érdekeset?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta ezt "tanulom" Nem tudok angolul, de ezt a nyelvet bujom folyamatosan. A sulis angol nehezebb, mint a médiai,(pl.zene)

Itt nagyából megértem, a sulisat egyáltalán.

Most nagyon benne vagyok hogy spanyolul és olaszul tanuljak, de viszont németet kéne, mrg ahoz is több kedvem van mint az angolhoz. Mi olyan érdekes/ szép benne?


2020. ápr. 17. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem előbb a magyart tanuld meg normálisan.
2020. ápr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Az angolban CSAK ANNYI az érdekes, hogy a legtöbb témához ezen a nyelven vannak infók, mindenhol máshol vagy ezeket fordítják le, és nem feltétlen jól vagy egyáltalán nem elérhetöek más nyelven.


Emellett elöször EGY nyelvet kellene RENDESEN megtanulni és nem mindenbe belekapni, mert az eredmény csak az, hogy 4 nyelven NEM TUDSZ semmit, csak TANULTAD öket!

2020. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Abban egyet értek, hogy az angol manapság már nagyon fontos, nehezen fogsz tudni boldogulni ha nem alapozod meg az összes nyelvtudásod egy erős angollal. Nagyon sok nyelv vett már át belőle dolgokat, könnyebb nyelvet tanulni is. Egyetemen, munkahelyen is biztosan fogsz találkozni vele. Valószínűleg rossz volt a tanárod, és emiatt utáltad meg már korábban, de csak most jöttél rá.


Én azt ajánlom elsősorban, hogy ne a médiai nyelvvel foglalkozz, pontosabban ne a zenével! Azokból nem szabad tanulni, sokszor tele vannak hibákkal, persze direkt, mert úgy jön ki a ritmus, stb... költői szabadság na :D

Inkább hírpotálokat olvasgass, bbc, washington post, the times, vagy ami a politikai nézetednek megfelelő. Filmeket ha teheted eredeti, angol nyelven nézz, eleinte angol felirattal szigorúan ha nem érted a szöveget, aztán el lehet hagyni a feliratot is. Eleinte rossz lesz, nehéz, én is így éreztem mikor elkezdtem, de annyira megtetszett idővel hogy ma már mindent angolul nézek (kár hogy kevés mozi van Pesten ami eredeti nyelven is vetít filmeket :( ). Sokkal többet lehet belőle tanulni mint elsőre gondolnád! És segít megszeretni újra a nyelvet. Mellette viszont fontos hogy a nyelvtanra feküdj rá, mert ugye filmekben más nyelvet használnak, könnyebbet, hétköznapibbat mint a hivatalos. Szóval a grammar erősítése fontos mellette.


Elkezdhetsz mellette tanulni új nyelvet ha van időd és energiád, de az angolt semmiféleképpen ne söpörd félre ennyire könnyelműen! Később megbánod, hidd el, látom azokat a korosztályomban akik félretették az angolt, most szenvednek mert egy egyszerű szöveget sem értenek, nem hogy a szaknyelvet megértenék.

Spanyol-olasz szerintem szép nyelv, de csak 3-4 nyelvnek ajánlanám. A német tényleg hasznosabb, viszont nehéz és nem szép nyelv. Bár húgom jobban szereti mint az angolt. Én franciát tanultam második nyelvnek, én meg azt szeretem, mások szerint meg ronda :D Változnak a vélemények. Egyik sem egy könnyű nyelv, a nyelvtan sokkal összetettebb, németben ha jól tudom mindenre 6 szabályt alkalmaznak, a franciában meg egy szabálynál több a kivétel mint ami beleillik a szabályba... De mégis x millióan beszélek, úgyhogy biztosan meg lehet tanulni :D


Angol-francia-német trióból azért már bármilyen nyelvet meg lehet tanulni Európában nyugat fele. Könyebbek is, szerintem angolból könyebb megtanulni a két másik nyelven mint fordítva, a franciából meg mehet az olasz, abból meg a spanyol. De mindenféleképpen legyen egy hasznos nyelv, most hogy GB kilép, valószínűleg a francia fog előtérbe lépni az EUban, bár nem biztos hogy a németek hagyni fogják ezt.


Amúgy az angol nem szép nyelv, nagyon lebutult, könnyű megtanulni. Persze vannak szép részei, de inkább ebben rejlik a szépsége: aki nagyon akar, és szán rá időt, a lényeges dolgokat 1 év alatt meg tudja tanulni

2020. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

-én a jövőmet látom benne,

- azt hogy ne "büdös prolikkal" meg "pletykafészek vénasszonyokkal" legyek körülvéve,

- azt hogy olyan helyre távozzak innen, ahol nem kell nyomorognom,

- azt hogy ezen a nyelven olyan tudáshoz is hozzáférek, amihez magyarul nem

2020. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

Én olvasok angolul. Ebből a kb 10x18 cm-es egységméretű, 100 ezer szavas könyvből (hát hogy jellemezzem) kb heti egyet kb 22 éve (előtte volt az két hét/könyv is). Jobb eredetiben olvasni (ha már csak azt a kevésbé lényeges szempontot nézzük, hogy a fordítók nagyon rosszak, is jobb).


Amúgy az nagy igazság, hogy angolul sok minden elérhető, ami magyarul meg kiszuahéli nyelven nem. Ez például az inkább hobbinak, mint tudománynak tekintett fotózásban is nagyon jól látszik. Szakmáról nem is beszélve. A kínai tudós is azt tekinti karrierépítőnek, ha angol nyelvű szaklapban publikál, nem pedig a Mao lábnyoma című magazinban...


"Amúgy az angol nem szép nyelv, nagyon lebutult, könnyű megtanulni. Persze vannak szép részei, de inkább ebben rejlik a szépsége: aki nagyon akar, és szán rá időt, a lényeges dolgokat 1 év alatt meg tudja tanulni"

Hát ez egy (B2+C1)/2 szintű vélemény. :)

2020. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!