Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsga-eltörlés azokra...

A nyelvvizsga-eltörlés azokra is vonatkozik, akik idén ősszel (2020 szeptember) kezdik meg az utolsó félévüket az egyetemen, és 2021 január-februárjában államvizsgáznak?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 18. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem. Legfeljebb ha akkorra sem állna helyre a szokott rend, de ez kevéssé valószínű.
2020. ápr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem, arra vonatkozik, aki 2020. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tett.
2020. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

ez rohadt nagy igazságtalanság! sztem végképp el kéne törölni, sehol a világon nincs ilyen követelmény.

rengeteg emberrel megutáltatják a nyelvet,. hatalmas stressz.

nyelvtehetsége vagy van vkinek, vagy nincs, ha nem kéne hozzá nyelvérzék, akkor bárki tudna idegen nyelveket, de ez nem így van.

most megint rengetegen fognak szívni, akik nem tudják majd átvenni a diplomát emiatt.

2020. ápr. 18. 15:12
 4/16 A kérdező kommentje:
és akkor még ott van, h. ez nem olcsó mulatság! követelik, h. legen nyelvvizsgád, és az anyagi terhei is rajtad vannak!
2020. ápr. 18. 15:13
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
A határidőt igazán kitolhatták volna év végéig legalább..
2020. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki az anyanyelvét képes volt megtanulni, az képes más nyelveket is elsajátítani. Az, hogy az általánosan elfogadott módszerekkel nem megy, az nem a nyelvérzék hiánya, hanem az oktatási módszernek a hibája.
2020. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtanulás nem csak tehetségén múlik. Aki egy egyetemet el tud végezni annak egy nyelvvizsga sem lehet probléma.

Szerintem sem jó dolog, hogy itthon a papír számít és nem a tényleges nyelvtudás, de valahogy bizonyítanod kell, hogy tudod az adott nyelvet. Egy állásinterjún még oké lehet ha nincs vizsgád, de folyékonyan elbeszélgetsz az interjúztatóval. Viszont egyetemen ezt, hogy kéne? A komplex nyelvvizsga a legalkalmasabb arra, hogy bizonyítsd az egyetemnek, hogy ismered a nyelvet.

Sok egyetemet egyébként el sem tudsz végezni középfokú angoltudás nélkül. Egy csomó beadandót csak angol nyelvű forrásokkal lehet megírni, mert nincs hozzá elég magyar forrás.

Meg egy diplomás embertől elvárható, hogy tudjon legalább angolul. A mai világban szinte alap. Persze nem muszáj diplomát szerezni, akkor nem is biztos, hogy kelleni fog a nyelv.

A költségeit meg neked kell fizetni ez így van, sok ilyen lesz még életed során.

De egyébként 4-12 évet tanítottak angolul/németül általános és középiskolában, ami szerintem se jó de jobb mint a semmi. Utána már könyvekből/internetről is feltudsz készülni. Ráadásul sok egyetemen vannak ingyenesen felvehető nyelvvizsga felkészítő kurzusok. Nem muszáj magántanárt meg tanfolyamot keresni.

2020. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

Nézzd, én nyelvi előkészitos voltam, az 5 ev alatt volt 4 kulonobozo angol tanarom de megis az angol kozepszintum 53%-os lett. Eddig 3x mentem angolbol nyelvizsgazni 40% korul ertem el. Kb 200 ezret dobtam ki. Sokszor mar azt erzem felesleges. Nem mernoknek tanulok! Egyebkent olaszt beszelek azt probalom erositeni.

Igazat adok az oktatasi rendszer sem a megfelelo.

2020. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jah volt egy SZV angol kurzusom, de nem a legalaposabb volt.
2020. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Elég erősnek kell(ene) lennie a lobbinak és eltörölnék végre ezt a marhaságot. Ha alá kell írni vhol, írjatok, aláírom. Nekem megvan a nyelvvizsgám eszperantóból, engedték én pedig kihasználtam a lehetőséget. Azóta az angolom is megvan, ettől függetlenül nem értek egyet ezzel a butasággal. Értelmetlenség, mert ha kell a munka miatt, akkor majd megtanulja a dolgozó. Akinek meg nem kell, az minek szívassa magát...
2020. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!