Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják eszperantóul,...

Hogy mondják eszperantóul, hogy a képen egy (valami) látható?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 13:52
1 2
 1/14 chtt ***** válasza:
100%
Vi povas vidi (domon) en la bildo. - ha az 'egy' itt határozatlan névelő, s nem mennyiségi egység (ha fontos, hogy egy, s nem kettő - unu domon, ne du)
2020. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ugyanúgy a ni povas is jó, ugye?
2020. ápr. 19. 17:22
 3/14 chtt ***** válasza:
100%
Persze, gondolom, igen, csak én az angol miatt ösztönösen a 'you can see'-re asszociálok. (A 'vi povas'-ra jóval több találat akad a hálón, de a 'ni povas'-ra is van jócskán:)
2020. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 19. 17:33
 5/14 anonim válasza:
Szerintem amíg nem tudod használni a guglit nem kéne erőltetni ezt a nyelv tanítást
2020. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 chtt ***** válasza:

Nem tudom, kire vagy mire gondolsz, de amíg magyarul sem tudsz helyesen írni... :)


"vi povas vidi" - 385 ezer találat

"ni povas vidi" - 38200 találat

és felajánlja a 'ni' helyett

"mi povas vidi" - 33 ezer találat (ezt is használhatod, kedves kérdező)

2020. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És kapok is valami építőbb választ azon túl, hogy az eddigi válaszok helytelenek voltak?
2020. ápr. 21. 14:36
 8/14 A kérdező kommentje:
Olyan is van, hogy "Sur la bildo videblas domo", de nekem ez kicsit idegennek tűnik a nyelvtől.
2020. ápr. 21. 14:43
 9/14 chtt ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy helytelenek voltak? (Mert valaki beszólt? Megoldást nem adott, pedig úgy tisztességes: ha leszólok valamit, megmondom a tutit is:)

Az 'en la bildo'-ra kétszer annyi találat van, mint a 'sur la bildo'-ra, de... [link] - ő például az 1/c pontban 'sur la bildo'-t ír (az 'en la bildo' - ha mégsem lenne helyes -, gyanítom az angol 'IN the picture', s nem a magyar képEN hatása:))

Sur la bildo videblas domo - jó, de ha nem ismered biztosra a szerkezetet, ne használd, maradj annál, amit tudsz (mi / vi / ni povas vidi + tárgyeset)

(A Facebookon van kezdő eszperantó csoport - ott biztos tudnak válaszolni - inkább, mint itt, ahol sokszor az a lényeg, hogy belekössenek valakibe, valamibe:)

2020. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A másik válaszolótól vártam volna el, hogy adjon építőbb választ is azon túl, hogy a tied rossz.
2020. ápr. 21. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!