Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itolc, Ixam, Euroexam vagy...

Itolc, Ixam, Euroexam vagy Telc? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Angol B2.

Jövő nyáron diplomázok, ahhoz kellene a nyelvvizsga.

Milyen tapasztalataitok vannak a fent említett fajtákkal kapcsolatban?



2020. ápr. 20. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Én 2017-ben csináltam Telc, angol középfokút, és én korrektnek tartom. Elsőre meglett, a szóbeli is baráti volt.
2020. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MBbpg ***** válasza:
100%
Én tavaly az Euroexam-on raktam le a B2-t, szerintem nem rosszabb a többinél, a szóbelinél kedvesek voltak a vizsgáztatók - azt azonban fontos megjegyezni, hogy szóbelinél ketten voltunk vizsgázók a két vizsgáztatóval (bár én egy osztálytársammal voltam, szval nekem nem volt baj..)
2020. ápr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Euroexamről itt a 4. válaszban vannak a tapasztalataim/tanácsaim:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2020. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 holdacska88 ***** válasza:
100%

Szia!

A húgom most májusban fog nyelvvizsgázni, ő az Euroexam-et választotta.

Nyelvtani részek neki nehezebben mennek, kommunikációs részek inkább, ezért esett rá a választása. Plusz rengeteg felkészülési anyag van a weboldalukon.

2020. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ambrus Klaudia válasza:
100%
Szia! Én tavaly vizsgáztam az Euroexam-nál. A szóbelin nagyon kedvesek voltak a vizsgáztatók, abszolút segitőkészek voltak. Az irásbelinél a Listening-től tartottam, de teljesen jó minőségben megy le a hanganyag és mindenre épp elegendő az idő. Sikerült a vizsgám :)
2020. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

2015-ben csináltam a TELC-et.

Ami alapján én választottam annak idején, az az volt, hogy nagyon féltem beszédben megnyilvánulni angolul, és féltem volna attól, hogy rögtön nekikezdjünk a beszélgetésnek, mint ahogy a legtöbb nyelvvizsgán teszik. Tehát, a felkészülési idő miatt választottam. Itt egy vizsgapartnerrel kell beszélgetni, a vizsgáztató csak koordinálja a társalgást, szócal picit talán szerencse is kell, kit kapsz.


Egyébként teljesen korrekt vizsga volt, jól hallatszott a hanganyag, a feladattípusok jól begyakorolhatók a TELC-es könyvekből, ezek ismerete szerintem sokat jelent.


Szerintem - az erősségeid, gyengeségeid tudatában - érdemes utánanézni, hogy melyik vizsga mit kínál, milyenek a feladatok és úgy dönteni, hogy neked mi a preferált, mi megy jobban.


Sok sikert! :)

2020. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovasasa01 ***** válasza:
20%

Voltam mar ilyesmin az ixam kozpontnal, teljesen emberi volt, elsore meg is lett, elotte az itolccal probalkoztam de ok probalnak minel tobbszor meghuzni a vizsgakon hogy tobbet fizess, a szobelijuk meg nagyon gaz volt. A batyam meselte az ilyen nagyobb kozpontokrol hogy mogottuk kesz maffiahalozat volt, szoval szerintem eurozni se annyira tuti

[link]

2020. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Noemi0716 ***** válasza:
100%

Szia!


Én decemberben vizsgáztam az Euroexam-nél középfokon angolból.

Nekem csak jó tapasztalatom volt, írásbelin a feladatok abszolút érthetőek voltak, a mindennapi életben is elképzelhető szituációk. Szóbelin dettó. Szóbelin a párodat megválaszthatod, én az egyik osztálytársammal voltam párban szóbelin. Így sokkal jobban fel tudtunk készülni a vizsgára.

2020. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Én Itolcnál voltam most márciusban felsőfokú nyelvvizsgát csinálni. Én kijezetten könnyűnek tartottam és a 8. napon este már meg is kaptam az eredményemet, ami sikeres lett. Mivel önállóan kezeled a felvételek indítását a hallgatásnál és beszédnél is sokban segít. A szótárat meg akár a beszéded kellős közepén is megnézheted, szóval én ajánlom :)

2020. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ixamot nem ajánlom. 20 emberből mindenki nézett a teremben magyokat mikor elinditottak a hallgatast (azt hittuk c1et inditottak el veletlenul). A szóbelim 95% lett ezzel szemben a magnó nem sikerult

2021. jan. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!