Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ennyire rossz Magyarorsz...

Miért ennyire rossz Magyarországon az idegen nyelv oktatás?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon levagyok maradva az angollal. Iskolába már kb 5 éve tanulom a nyelvet, de az a baj, hogy a tankönyv alapján haladunk állandóan. Folyamatosan bekell magolni az új szavakat. Csak nyelvtani szabályokat veszünk. Semmi szlenget nem tanulunk. Egyfolytában csak a tankönyv szerint tanulunk. Aminek Szerintem nincs sok értelme, mert ha az ember magol és nem is ismétlik az anyagot, akkor egy idő után elfelejti. Szóval...Tudtok ajánlani jó tanulási módszereket? Nagyon nagy célom van amihez kell a folyékony angol tudás. Sajnos még csak egy b1es szinten vagyok, ami miatt tudom, hogy rengeteg idő még eljutok arra a szintre. Egyszerűen annyira bánt, hogy ennyire rossz a magyar idegennyelv oktatás. :/

2020. ápr. 20. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Tehát sikertelen vagy, és ebből arra következtetsz, hogy rossz a nyelvoktatás, éspedig az egész országban. Lehet, hogy csak a te tanárod rossz, sőt, még az is lehet, hogy egyszerűen a képességeiddel van baj.
2020. ápr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert még mindig divat az oktatási rendszert, az iskolát és a tanárt szidni a nyelvtudás hiánya miatt. Korábban éltem Olaszországban és Spanyolországban, semmivel sem volt jobb a nyelvoktatás, de tudták, hogy turizmus, gazdaság miatt fontos nyelveket tanulni mert úgy találhatsz könnyen munkát. Most Kanadában élek, a lányom 4 éve tanul franciát az iskolában, és nem látom, hogy annyival előbbre lennének. Egy évig voltam nyelvtanár Magyarországon közoktatásban, és érdekes, hogy a gimi nyelvi osztályában ugyanazzal a módszerrel nagyon jól haladtunk, míg a sima osztályokban a diákok 60%-a magasról tett a nyelvtanulásra. Aztán elmentem nyelviskolába dolgozni, és rengeteg motivált diáknak segítettem nyelvvizsgát szerezni, ugyanolyan oktatás mellett, mint amit az iskolában végeztem. Én pl. spanyolul és angolul magamtól tanultam meg, mert aki meg akar tanulni egy nyelvet, annak millió lehetősége van erre az interneten. Ezer youtube videó, duolingo, ingyenes programok, idegen nyelvű könyvek olvasása, dokumentumfilmek nézése. Eddig mi tartott vissza? Sok olyan tanítványom van, aki 18-25 éves kora között már a második, harmadik nyelvvizsgára készül, pedig ők is magyar iskolába járnak, jártak.
2020. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
A helyesírásod alapján az iskoládban a magyar nyelv oktatásával is komoly gond lehet... De, nem hinném, hogy az iskolát vagy az oktatási rendszert kellene szidni. Olyan, amilyen. Azért aki szorgalmas, az tud haladni és eljutni egy magabiztos B2-es szintre. Még ha valami nehéz és hozzá nem férhető nyelvet írtál volna, mint amilyen az orosz, azt mondom oké.. De könyörgöm, tele az internet angol nyelvoktató oldalakkal, applikációkkal, videókkal, podcastokkal, filmekkel és még sorolhatnám. Egy fizika tanárt lehet minősíteni azzal, hogy nem magyaráz érthetően - de akkor is ott az internet, hogy utána nézz - de ha az angol 'nem megy', akkor azért nem a tanár a hibás. A tankönyvek meg nem feltétlenül rosszak, nyilván unalmasak, de 0-ról elkezdeni egy idegen nyelvet igenis unalmas. Akkor lesz már érdekes, ha eljutsz olyan szintre (min. B2), amikor már érdeklődési körödnek megfelelő szövegeket, filmeket stb. kereshetsz. De arra a szintre el is kell jutni. Szorgalom. Ennyi.
2020. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Semmi ertelme abba belekotni, hogy milyen az idegennyelv-oktatas Magyarorszagon. Koztudottan es bizonyitottan harmatgyenge, a magolast szorgalmazo, nyelvtant erolteto attitudjevel.

Szlenget amugy ne is akarj addig tanulni, amig nincs a nyelvbol egy stabil tudasod. Semmi ertelme. Egyebkent ha en is csak az iskolara hagyatkoztam volna, valoszinuleg nem nyelvvizsgazok le. Rengeteget tanultam otthon. Szoval a sajat modszereimet szoktam es tudom ajanlani.

Angolul tanulni igazabol szerintem a vilag legegyszerubb dolga, mindenhol talalkozol vele (egy bizonyos szintig legalabbis).

-Zene: biztos, hogy van kedvenc zened, kedvenc zenei mufajod, stilusod. Hallasertesre evidens, hogy jo, de uj szavak es kifejezesek tanulasara is. Hisz ugy a legegyszerubb, ha tudod oket kotni vmihez.

-Konyvek: Ha szeretsz olvasni, nagyon sok angol nyelvu konyv letezik mar, ami a sajat szintednek megfelelo. Pl. B1-es szintu olvasmanyok kozt van Oscar Wilde - The Picture of Dorian Gray c. muve, illetve ha jol tudom Charles Dickens - Great Expectations is ugyanez a szint. Nekem mind a ketto megvan otthon, regebben sokat olvasgattam oket.

-Filmek, sorozatok: Szerintem a legjobb a hetkoznapi, folyekony beszed elsajatitasara. Szinten hallasertesre, uj szavak es kifejezesek tanulasara, a hangsulyozas megtanulasara, es olyan erzesek, erzelmek kifejezesenek megtanulasara, mint pl. az ironia es a szarkazmus. Persze sokat szamit, hogy milyen filmet nezel, es itt nem a regionkenti kulonbsegekre celzok, hanem tarsadalmira. Peldaul egy olyan film nyilvan kevesbe alkalmas nyelvtanulasra, ahol sok a szleng, nem artikulalnak, nem hangsulyoznak, nehezen ertheto a beszed.

-Jatekok: Ha szoktal jatszani, probald ki angolul!

-Youtube: Youtuberek, vloggerek vilagat eljuk. Kulfoldiekbol meg nagyobb a valasztek!

Gyakorlatilag szorakozva lehet tanulni. Csak annyi kell ehhez, hogy erdekeljen (es persze az, hogy tenyleg foglalkozz vele).

2020. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha tankönyvből tanultok, akkor kétlem, hogy csak nyelvtan lenne benne. Egy lecke általában egy szöveggel, vagy olvasmánnyal kezdődik, amihez hanganyag is tartozik. Ha ezt kétszer elolvasod, kétszer meghallgatod, majd megtanulod az új szavakat, ezután újra elolvasod a szöveget, akkor máris sokat tanultál. Ezután átnézed a nyelvtant, amit tanultatok, megcsinálod a feladatokat, eközben újra találkozol az új szavakkal, tehát ismételsz. Megnézed a megoldókulcsot, újra átolvastad a feladatokat, tehát a nyelvtan használata is rögzül, és újra találkozol az új és régi szavakkal. Ezek segítenek az alapok megszerzéséhez. Emelett a fent említett rengeteg módszer.
2020. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!:) Igen természetesen szorgalommal lehet eljutni. Valójában pár év kiesésem is volt egy ritka betegség miatt lehet amiatt vagyok angolból ott ahol. Mostmár szerencsére sikerülget azért pótolnom dolgokat és fejlődni. Én személy szerint inkább vizuálisan és auditra módon tanulok könnyebben. Nem vagyok rossz nyelvtanos csak most nagyon siettem az írással.😅
2020. ápr. 20. 18:40
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Az iskolának az a dolga hogy megtanítsa a tananyagot, amire korlátozottak a lehetőségeik. A legstrukturáltabb módszer egy tankönyvet végigvenni, amit általában szakértők készítenek el. Senki nem állítja hogy ez az élet összes területét lefedi. De igazából ez minden tantárggyal így van. Lehet hogy töriből is lennének érdekesebb, relevánsabb anyagrészek mint amiket tanítanak, de hát mindent nem lehet. A nyelvtanulás alapokat ad. A nyelvtani szabályok pont olyanok, hogy nem rossz hogyha egy tanár elmagyarázza, és valamennyire mechanikusan is begyakoroltatják.


Nem mondom hogy nincsenek problémák az idegennyelv oktatással, hiszen az egész oktatással vannak bőven, ezt kár tagadni. De nehogy már a sulit okold azért mert te nem tudsz rendesen. Azt megértem hogyha a matektanár nem magyaráz el semmit akkor otthon kicsit nehéz vele foglalkozni. De idegen nyelvből, pláne angolból megszámlálhatatlan lehetőség van. Nézhetsz filmeket, sorozatokat, videókat, olvashatsz híreket, angol könyveket. Az interneten én legalább annyit írok, olvasok, keresek angolul mint magyarul. Senkit nem az iskolában fognak megtanítani teljesen a nyelvre, heti 3-4 órában ez lehetetlenség.


A saját érdekedben kezdj el foglalkozni szabadidődben is a nyelvvel. Talán a legfontosabb általános készség manapság a nyelvtudás és az angol tényleg az élet minden területét átszövi. Akármilyen területen fogsz szinte dolgozni, vagy a munkában vagy a magánéletben biztos hogy tudod majd valamilyen módon hasznosítani ezt a tudás.


Ezért is jó az angol nyelv mert mindenhol körülöttünk van. A már említett lehetőségekkel (film, könyv, videók) szinte a szórakozással vagy más területen való ismeretszerzéssel egybekötve tudsz nyelvet is tanulni. Ez egy nagyon nagy plusz, ami sokkal kevésbé van meg más tantárgyaknál. Javaslom hogy használd ezt ki. Emellett persze a hagyományosabb tanulási módszerek is teljesen elérhetőek, vehetsz nyelvkönyvet, interneten is rengeteg tanulásra használható forrás van. Ha valóban nagyon nagy célod van vele akkor az iskolán kívül is muszáj foglalkoznod vele. Használd ki most a többletidődet.

2020. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek! :)Persze persze. Nem az iskolát okolom emiatt. Mert természetesen én is hibás vagyok egy részben. Teljesen egyet értek veled utolsó válaszoló.
2020. ápr. 20. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Párszor már belinkeltem ide: [link]

Ha hallani akarod a lengyel srác kiejtését: [link]


Azért rossz nálunk a nyelvoktatás, mert minden országban rossz. De a rossz talán nem a legjobb jelző, pontosabb lenne ha azt írnám, hogy lehetne sokkal jobb.

2020. ápr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is lehetne jobb. De ha másnak sikerült megtanulni angolul nekem is fog csak kitartás és szorgalom:) evégül nem a japánról beszélünk mégse...
2020. ápr. 21. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!