Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt a párbeszédet valaki jó...

Ezt a párbeszédet valaki jó angolos lefordítaná nekem? Nagyon fon-tos lenne. Próbálkoztam több fordítóval de mindegyik értelmetlenül fordította le. Léégyszives valaki!

Figyelt kérdés

x-Because you're a leading lady people are constantly probably telling you what to do and what not to do to not affect your career. People say don't be photographed with a girlfriend.

y-I used to have conversations where people would be like if you don't want to talk about it and you don't want to define yourself then you need to stop setting yourself up for that by going out and whatever and it was just like well here's the thing. Now that question is it's a ridiculous and ignorant question and it's a sort of like violent. Like okay a friend of mine has a kid and she was like hey i was asked my kid if he was like Gabe it was like in like the nicest like sort of most i was just curious i just want to know him i just want to be as close to him as i possiply can and he's really young. And he is really self possessed and very clearly already feels comfortable in a way that feels fluid and cool and kind of like you don't know where it's gonna go and he was like this is child abuse and i was like it's true it's like you know on some level of the sort of fervent question that was demanded of me for so long. Is now ridiculous.

x-But that's a Hollywood thing I remember the days yeah Rock Hudson was a gay man there's a couple of guys in Hollywood who are leading men who were gay but if the Pajero public found out you were, no one could accept you in a heterosexual role. Like you're an actor you're pretending to be something what's the difference but yet society hadn't gotten there.

y-I am so coincidentally lucky it to be like living in this time. And I look at literally just like kids people five years younger than me have it so much easier than I did three years ago like it was just like it was just this (ridiculous) people change every day there is no reason why anyone needs to like provide an easy narrative for other people to digest. It's like there's no why would I simplify something very complex just in order for you to feel (more)comfy. It's like no I want to diminish this like cool thing which is like discovering yourself and your sexuality and like how that changes like.

x-Beacause I'm old enough to remember how horrible it was when people would come out. And especially in Hollywood and the way you live in your life is a beautiful example you were like hey fuck it. I comming off this movie I can do movies I can do this but I'm not gonna sit. I would enjoy holding the person I loves hand in public.



2020. ápr. 22. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok profi angolból, nem vagyok fordító, de megpróbálom neked lefordítani. A szöveg kicsit értelmezhetetlen itt-ott helyesírás hiba, szóismétlés és írásjel hiány miatt. A lényeg az, hogy a nő, akit X kérdez, valszeg egy színész, aki leszbi. És arról beszélgetnek, hogy milyen most és milyen volt régen a melegek helyzete a filmiparban. Biztos van hiba, lehet itt ott értelmezhetetlen amit írtam, de hátha valaki majd kijavít.


x - Mivel egy vezető(sikeres, nagy befolyású vki lehet) nő vagy, valószínűleg az emberek folyamatosan megmondják neked, hogy mit tegyél vagy mit ne tegyél, hogy a karrieredet ne befolyásolja amit teszel. Azt mondják, ne készüljön rólad kép barátnővel.

y - Voltak beszélgetéseim, mikor azt mondták az emberek, hogy ha nem akarok beszélni egy bizonyos témáról és nem is akarom, hogy a tetteim alapján írjanak le engem, akkor abba kellene hagynom azt, hogy eljárok (szórakozni pl) és ilyenek. Na mármost ez a felvetés nevetséges és tudatlan(értelmetlen) és olyasmi mint az erőszak. (Ezután van egy oltári hosszú mondat teli helyesírási hibával és szóismétléssel, nem is csoda, h a fordító nem értette... De megpróbálom értelmezni.) Van egy barátom, akinek van egy gyereke, és ő megkérdezte, hogy a gyerekem hasonlít e Gabe- re, csak kíváncsi voltam rá, meg akartam ismerni, közel akartam hozzá kerülni és nagyon fiatal (ezt nem tudom hogy y barátja vagy y mondja.) A gyerek nagyon magabiztos, jól érzi magát a bőrében de ő úgy volt vele, hogy ez gyermekbántalmazás én pedig úgy voltam vele, hogy ez igaz és tudod az e fajta kérdéseket nagyon sokáig feltették nekem. Most már ez nevetséges.


x - De ez egy Hollywoodi dolog, emlékszem , mikor Rock Hudson meleg volt, akkor volt egy pár fiú Hollywoodban, akik befolyásosak voltak, és melegek, de ha a Pajero nyilvánosság kiderítette, hogy te is meleg vagy, akkor már nem vettek fel hetero szerepekre. Ha pl te színész vagy akkor el tudsz játszani bármilyen szerepet, de a társadalom akkoriban ezt még nem fogadta el.


y - Én hihetetlenül szerencsés vagyok, higy ebben a korban élhetek. És látom, hogy gyerekeknek, akik 5 évvel fiatalabbak nálam, mennyivel könnyebb most, mint nekem 3 évvel ezelőtt. Csak úgy, Az emberek minden nap változnak, nincs arra ok, hogy valakinek másnak magyarázkodni kellene. Olyan mintha nem kellene most már ezt a dolgot leegyszerűsíteni, csak azért, hogy másoknak könnyebb legyen. Nem akarom leegyszerűsíteni ezt a különleges dolgot, mint felfedezni magadat és a szexualitásodat és azt, hogy ezek a változások milyenek.


x - Mivel elég idős vagyok, én még emlékszem, hogy milyen szörnyű volt annó az, ha valaki bevallota, hogy meleg. Főleg Hollywoodban. És ahogyan te élsz az 1 gyönyörű példa, mert te úgy voltál vele, hogy hey, bssza meg ( magyarán szólva lszarta mit mondanak arról, hogy meleg.). Kijövök a filmvetítésről de nem fogok csak ülni. Élvezni fogom, hogy nyilvánosságban fogom annak a kezét, akit szeretek.

2020. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!
2020. ápr. 26. 15:00
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

Ezen a linken található az interjú, hátha így könnyebb. (Egy fajta ,,kutatáshoz” kell nekem.)

2020. ápr. 26. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Kristen Stewart nem leszbikus amúgy, hanrm biszex.
2020. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Megnéztem a videót és újra írtam a dolgot. Így, hogy tudom kikről van szó, és hogy amerikai, most már értem a párbeszédet is :D Meg ugyebár a szövegedben voltak homályos dolgok, gondolom vmi automatikus szövegíróval szerezted meg. Mondjuk a lényeg ugyanaz, csak érthetőbb lett. Kb annyi, hogy amerikában most divat mindenre megsértődni - még arra is, ha vki azt mondja rád, hogy nő/férfi vagy. Ott sokan azt gondolják, hogy őket nem lehet beskatulyázni - hogy már nincs ilyen h vki csak nő/férfi. Nincs olyan h vki hetero vagy meleg. Ez a magyar, hagyományos felfogásnak több mint fura. Engem annyira nem izgat - amíg nem kezdenek el lázadni vagy mit tudom én :D Remélem tudtam segíteni.


y - Voltak beszélgetéseim, mikor azt mondták az emberek, hogy ha nem akarok beszélni egy bizonyos témáról és nem is akarom, hogy a tetteim alapján írjanak le engem, akkor abba kellene hagynom azt, hogy eljárok (szórakozni pl) és ilyenek. Na mármost ez a felvetés nevetséges és tudatlan(értelmetlen) és erőszakos. Van egy barátom, aki megkérdezte a gyerekét: meleg vagy?, csak kíváncsi volt rá, meg akarta ismerni a fiát, közel akart hozzá kerülni. A fia fiatal, nagyon magabiztos, jól érzi magát a bőrében, de a fia ezt mondta: ez "gyermekbántalmazás" ( itt ezt amolyan viccesen mondja, poénkodás ilyet kérdezni). Én (Kristen) pedig úgy voltam vele, hogy ez igaz. (mármint arra utal, hogy ilyet kérdezni nevetséges, mert nincs olyan, hogy vki meleg - ez amolyan amerikai, liberális felfogás - ők meg vannak sértődve, ha a nemét vagy szexualitását megkérdezed vkinek...) és tudod az e fajta kérdéseket nagyon sokáig feltették nekem. Most már ez nevetséges.


x - De ez egy Hollywoodi dolog (ilyet kérdezni). Emlékszem, mikor Rock Hudson meleg volt, akkor volt egy pár fiú Hollywoodban, akik befolyásosak voltak, és melegek, de ha a nyilvánosság kiderítette, hogy te is meleg vagy, akkor már nem vettek fel hetero szerepekre. Ha pl te színész vagy akkor el tudsz játszani bármilyen szerepet, de a társadalom akkoriban ezt még nem fogadta el.


y - Én hihetetlenül szerencsés vagyok, hogy ebben a korban élhetek. És látom, hogy gyerekeknek, akik 5 évvel fiatalabbak nálam, mennyivel könnyebb most, mint nekem 3 évvel ezelőtt. Csak úgy, Az emberek minden nap változnak, nincs arra ok, hogy valakinek másnak magyarázkodni kellene (a szexualitásról/nemről). Olyan mintha nem kellene most már ezt a dolgot leegyszerűsíteni, csak azért, hogy másoknak könnyebb legyen. Nem akarom leegyszerűsíteni ezt a különleges dolgot, mint felfedezni magadat és a szexualitásodat és azt, hogy ezek a változások milyenek.


x - Én nagyon csodálom a bátorságodat. Mivel elég idős vagyok, én még emlékszem, hogy milyen szörnyű volt annó az, ha valaki bevallota, hogy meleg. Főleg Hollywoodban. És ahogyan te élsz az 1 gyönyörű példa, mert te úgy voltál vele, hogy hey, bssza meg ( magyarán szólva lszarta mit mondanak arról, hogy meleg.). Kijövök a filmvetítésről de nem fogok csak ülni. Élvezni fogom, hogy nyilvánosságban fogom annak a kezét, akit szeretek (legyen az nő/férfi vagy kitudjami).

2020. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!