Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok ajánlani valamit,...

Tudnátok ajánlani valamit, amivel készülhetek az angol érettségire?

Figyelt kérdés
Szabályok, példák, weboldalakon segítségek, amivel felkészülhetek az olvasott szövegértés és legfőképpen a nyelvhelyességi részre ?

2020. ápr. 22. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb az előző érettségik megcsinálása.
2020. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csinálgatom azokat is, de már végeztem veluk, az összessel így kb. már tudom, hogy mi a válasz ←(>▽<)ノ.
2020. ápr. 22. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Oxford:

[link]

2020. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvasott szövegértéshez olvass sok szöveget :D Bocsánat, tudom, hogy úgy tűnik mintha elbagatellizálnám a dolgot, de ez az egyik leghatásosabb módja a nyelvtudás fejlesztésének. Lomb Kató (világhíres poliglott) is azt mondta, hogy olvasott szöveg alapján tanult meg nyelveket. Nekem is az segített a nyelvtanulásban, hogy nagyon sokat olvastam (C1-es nyelvvizsgám van angolból). Angolul rengeteg média elérhető ingyenesen az interneten. Szóval keress valamit és olvass, vagy esetleg nézz valamit angol szinkronnal és angol felirattal! Az is nagyon hasznos tud lenni. Persze ez nem egy hét alatt fogja fejleszteni a tudásod, szóval az érettségire ez lehet egy kicsit késő, de sohasem árt gyakorolni a nyelvet.
2020. ápr. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!