Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az egyetem hanyadik évében...

Az egyetem hanyadik évében csináltátok meg a szakmai, gazdálkodási/üzleti nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
A közgazdász szakokon kötelező, és azt szeretném megtudni a tapasztaltaktól, hogy melyik évben érdemes neki kezdeni? Például mikor érünk el olyan gazdasági tudásszintre, ami elég ahhoz, hogy ne beszéljünk hülyeségeket a nyelvvizsgán?

2020. ápr. 24. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen közgazdász szakokra gondolsz, de nálunk például nem kötelező, szóval az kérdés első része már nem igaz, ha általánosságban írtad.


Nálunk Szegeden volt több fajta nyelvvizsgára felkészítő kurzus is, ami beszámított a kötelező nyelvi modulba. Én első két félévben csináltam Corvinus felsőfokú gazdasági felkészítőt 2x2-ben, tehát hetente kétszer másfél órában két féléven át. A második félév végén nyáron csináltam. Nekem elég volt rá a két félév, de ez sok mindentől függ. Nyilván az egésznek az alapja a sima nyelvtudás. Nem tudom, hogy felsőfokú szaknyelvhez felsőfokú alap nyelvtudás kell-e, vagy valahogy meg tudod oldani a szaknyelvvel (ami gyakorlatilag szókincs csak). Erre egy tanár tudna válaszolni. Nekem nem volt vele gondom, de mivel csak középfokot csináltam még középiskolában és azóta nem voltam sima nyelvtanáros tanárnál, nem tudom, hogy "hivatalosan" milyen a nyelvtudásom (érzésre nyilván elég jó és alig van, amit ne értenék, a vizsgán se volt gond, se a hétköznapokban, de nem tudom konkrétan).


Szerintem abban az évben érdemes elkezdeni a felkészülést, amikor lesz rá időd, de ezt te tudod, hogy mikor van, vagy hogy egyáltalán van-e ilyen, vagy ebből a szempontból bármikor jó. A vizsgát meg nyilván akkor, amikor felkészültél rá. Hogy mikor érsz el egy olyan szintre, hogy ez meglegyen, azt a tanárod fogja tudni, aki követi a tudásodat meg a fejlődésedet.


Magát a kérdést amúgy nem nagyon értem, mármint azt, hogy "Például mikor érünk el olyan gazdasági tudásszintre, ami elég ahhoz, hogy ne beszéljünk hülyeségeket a nyelvvizsgán?". Nem hiszem, hogy ezt akár magad ne éreznéd, szóval olyan fura, hogy ezt konkrétan így kérdezed. Mennyi tapasztalatod van nyelvtanulással? Nagyon el vagy veszve a dologban?

2020. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Igaza van a kérdezőnek részben, mert vagy C1 nyelvvizsga kell, vagy B2 szakmai :)


Egyébként én C1-es nyelvvizsgával kezdtem az egyetemet, de a második évben (3-4. szemeszter) kezdtem német gazdasági nyelvvizsgára készülni, és a 4. szemeszter utáni nyáron nyelvvizsgáztam.

2020. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!