Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Más is küzd ezzel idegen...

Más is küzd ezzel idegen nyelv tanulásakor?

Figyelt kérdés

Nem azzal van a fő gondom hogy megértsem a nyelvtant, vagy nem menne a kiejtés. A legfőbb problémám abból adódik, hogy nem tudom bizonyos szituációkban mit szoktak, mit rédemes használni.

Valahogy úgy érzem, hogy amit én alkotok az ismereteim szernt mondatot, az valahogy sosem helyes, vagy az anyanyelvűek nem így használják. Perzse erre mindenki mondhatná, hogy sokat kell beszélni anyanyelvűekel, vagy filmeket nézni. De nem segít, állandóan bizonytalankodok miko milyen szavakat használjak, vagy arra a dologra amit szeretnék-e mondani, van-e valami speciálisabb vagy rövidebb kifejezés.



2020. máj. 8. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira általános "jelenség", hogy csak a nyelvzsenik nem tapasztalják :D Ha végiggondolod, mindenki így van ezzel.


Igen, eleinte a legtöbben a saját nyelvük logikáját próbálják "átvinni", átfordítani az éppen tanult idegen nyelvbe - vagy ez alapján is megértik az anyanyelviek, mire gondoltál, vagy nem. Ezzel nem lehet többet kezdeni. Legjobb az idegen nyelvi környezet, hatásoknak való kitettség. Ha ez nem megy, vannak nyelvgyakorlós appok, ahol anyanyelvi gyakorlópartnert tudsz keresni magadnak. Én még személyes tapasztalatból tudom javasolni, hogy szerezz levelezőtársakat (penpal), az sokat dob a nyelvhasználatodon.


Hajrá! :)

2020. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy bizonytalan vagy, hiszen még nincs olyan szinten a nyelvtudásod, hogy teljesen biztosan tudj mindent. Ezzel nem vagy egyedül. Egyre kevésbé leszel bizonytalan, ahogyan egyre többet tanulsz, tudsz.
2020. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!