Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelv nulláról hogyan?

Orosz nyelv nulláról hogyan?

Figyelt kérdés

Angol középfok után az orosz nyelv irányába nézelődők. Az angol középfokra egyedül készültem fel, sajnos középiskolában nagyon elhanyagoltam a nyelvtanulást, viszont némi alapom nyilván volt. 3 év alatt, minimál szintről újrakezdve a szóbeli és írásbeli is elsőre sikerült. Az orosz nyelv eléggé különleges ahhoz, hogy hasonlóan nekikezdjek, viszont nincs alapom. Az alapfokú nyelvvizsga szintje az elsődleges cél. Ha összejönne, akkor év vége felé tennék egy próbát, ha sikerül ha nem. Ha meglenne, utána már azért tanári segítség után néznék.


Gyakorlati tapasztalatokat várnék azoktól, akik hasonló módon neki kezdtek az orosz nyelvnek. Megtanultam a nyomtatott ABC-t, a kiejtés szabályait főleg gyakorlatban értelmeztem, 2 nap alatt összehoztam 100 szót, ami magyar-orosz viszonylatban, szóban magabiztosan megy. Most a nyomtatott írásukba kezdek bele, de nem akarok felesleges köröket futni.


Hogyan érdemes oroszul tanulni? Először legyen egy masszív, néhány 100 szóból álló alapszókincs oda-vissza, szóban és írásban, vagy mellette a nyelvtani szabályokat is kezdjem már az elején?


Két jó könyvet beszereztem. Az egyik a kiejtés szempontjából hihetetlenül leegyszerűsíti az önálló tanulást.


Ti, akik beszéltek oroszul hogyan kezdtétek?



2020. máj. 9. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Az oroszt szerintem nem érdemes egyedül tanulni. Inkább kezd tanulni tanárral, hogy a kiejtés jól rögzüljön, hogy az alap dolgokat megtanuld tőle, aztán ha ezek megvannak, akkor már tanulhatod egyedül tovább.
2020. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!