Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül melyiket válasszam...

Ezek közül melyiket válasszam második idegen nyelvként?

Figyelt kérdés
német, francia, orosz, olasz és latin között kéne választani (első idegen nyelv az angol)

2020. máj. 9. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nemettel jársz a legjobban . Nalunk a cégnél jelenleg 6 allashirdetes van nemet nyelvre. Meg elsh belole nagyon is jol
2020. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ezekből az első hármat találom igazán hasznosnak. Én olaszt választottam anno, szerintem gyönyörű nyelv, de nem igazán keresett.:)
2020. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a németet.
2020. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Az angol mellett másodiknak olyat válassz, amit a legjobban szeretsz. Megette a fene, ha a világ leghasznosabb nyelvét tanulod is, ha akárcsak közömbös vagy iránta. A motiváció csodákat tud tenni! Én anno azért választottam a németet, mert azt hittem, hasznos lesz, de

- az angol mellett nem igazán kellett sehova (igaz, előnynek előny volt, de nem feltétel)

- egy munka kivételével soha nem használtam, és már nem is fogom. Szerettem tanulni, mert fantasztikus volt a tanár, de visszatekintve egyértelműen kárba veszett idő volt. Mondjuk nálunk a suliban csak 2 nyelv közül lehetett választani, és a másik nyelv sem vonzott, szóval azzal sem lettem volna előrébb. Később magamtól még olaszt tanultam, de idő hiányában nem jutottam magas szintre belőle, bár a bakancslistámon még mindig rajta van.

2020. máj. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Mindenesetre a latint eszedbe ne jusson, mert totálisan haszontalanul pazarolnád Vergiliusra meg Catullusra az idődet. A többi közül amelyik a legjobban tetszik, amelyik érdekel, hiszen az fog jól menni. Nagyjából egyforma nehezek, talán a francia a legnehezebb.
2020. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Német
2020. máj. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Trevor. ***** válasza:
90%
Latinon kívül bármelyiket. Válaszd azt, ami a legjobban tetszik, amihez köt valami. Ahhoz lesz a legtöbb motivációd és abban jutsz el a legtovább.
2020. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

A latint csak akkor, ha (állat)orvosnak készülsz.

Ha nem annak készülsz, akkor meg válaszd azt, ami a legjobban tetszik.

Nehézség szerint egyébként (szerintem) olasz < német = orosz < francia < latin (legkönnyebb < legnehezebb)

Hasznosság szerint pedig:

Latin < olasz < francia < orosz < német

(Legkevésbé hasznos < leghasznosabb)


Persze a hasznosság attól is függ, hogy mit akarsz csinálni. A nehézség meg pl.: a tanártól.

2020. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-nak: Az orvosi szektorhoz teljesen felesleges az a latin, amit a gimikben tanítanak. Ott az orvosi latin kifejezései kellenek. (Orvosi latinból nem is adnak felmentést azoknak, akik korábban már tanultak latint.)
2020. máj. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Legjobban az olasz tetszik, a latint meg nem akarom, csak az is egy válaszztási lehetőség, gondoltam, odaírom, de amúgy meg sem fontoltam. Szerintem az olasz lesz.
2020. máj. 11. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!