Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a diplomához azt írják,...

Ha a diplomához azt írják, hogy angol és egy másik élő idegennyelvből kell nyelvvizsga akkor az eszperantót elfogadják?

Figyelt kérdés

C1/szakmai nyelvvizsga kell angolból és egy másik élő idegen nyelvből.

Utána néztem és elvileg az eszperantót élő idegen nyelvnek számít. Nem találtam sehol az egyetem oldalán felsorolást az elfogadott nyelvekről. Szerintetek jó lehet? (BCE Gazdaság- és pénzügy matematikai elemző)

Tanulok németül is, de nagyon nem szeretem és úgy látom eszlerantóul hamarabb megtanulnék. Kicsit soknak tartom a 2 C1-es nyelvvizsgát. Tehá kérlek ne mondjátok, hogy felesleges az eszperantó. Nekem az angol C1 bőven elég. Az eszperantó csak a diploma miatt kéne



2020. máj. 10. 14:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, most vettem észre, hogy elírtam néhány dolgot. Telefonról nem tudok rendesen írni. De szerintem érthető a kérdésem és a leírás így is
2020. máj. 10. 14:45
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg igen, de ez aztán tényleg olyan dolog, amit adott képzés Tanulmányi Osztályán kell megkérdezned.
2020. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Igen, az eszperantó élő nyelv. A probléma az, hogy szakmai nyelvvizsga nincsen belőle. Nekem második nyelvvizsgának elég volt B2 szakmai vagy C1 általános, utóbbi van eszperantóból is, de ha C1 szakmai a követelmény, az sajnos eszperantóból nincs.
2020. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Általános C1 vagy szakmai nyelvvizsga, szóval akkor ha jól értem akkor jó lesz.
2020. máj. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!