Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam vagy Telc B2 német...

Euroexam vagy Telc B2 német nyelvvizsgára menjek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Euroexamos angolon voltam már, szimpatikus volt. A Telc viszont előbb lenne, igaz kevesebb időm lenne felkészülni, de előbb túl lennék rajta. Viszont arról hallottam itt hideget-meleget is.

2020. máj. 19. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Euroexam német B2
Telc német B2
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon régen csináltam az euroexam német B2-t (2009-ben), de akkor maximálisan meg voltam elégedve vele. Ha ma kellene nyelvvizsgáznom, most is arra mennék.
2020. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem személyes tapasztalat, de talán segít:

Kollégám volt német B2 TELC-en, angol felsőfokot is ott csinálta. Ő arra esküszik. A németre 9 hónap felkészülés után ment és nagyon jó eredménnyel sikerült neki.

Én angol B2 euroexamen voltam, és rosszabb eredménnyel lett meg, mint egy ismerősömnek a TELC, aki hozzám képest töredékét tanulta/tudott angolul.

Ezek alapján azt gondolnám, hogy a TELC könnyebb lehet.

2020. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem csak az EuroExam-mel volt tapasztalatom (angol). B2-es nyelvvizsgát csináltam, és életszerű kérdéseket tettek fel, korrekt volt.
2020. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam telc B2 németen, és elég könnyűnek találtam, bár előtte megpróbáltam a goethe-t és ahhoz viszonyítva volt könnyebb. De amúgy minden nyelvvizsgában máson van picit a hangsúly, nem arról van szó hogy az egyik könnyebb mint a másik inkább arról hogy neked melyik a könnyebb. Tehát pl amikor én angolból mentem akkor azért választottam az euroexamot mert ott minden vizsgarészben megengedett a szótárhasználat és nekem sokszor nem jutnak eszembe a szavak. Vagy ha neked jobban fekszik hogy a szóbalin előre betanult szöveget mondj el és ne képregényt kelljen elmesélni akkor ennek megfelelően válassz. Sok sikert :))))
2020. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Angol B2 Telcen simán megvolt, pedig nem vagyok egy nyelvzseni. Igazából mindennek az a titka, hogy a feladatokat begyakorlod, rááll az agyad és ösztönből megoldod. Ha esetleg túl vagy rajta, érdekel a választásod és a benyomásaid.
2020. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Dexam mindkettőnél barátibb. :)
2020. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy német, bocs, akkor nem szóltam. (A Dexam csak angolul van.)
2020. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hol csináltad végül?
ápr. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!