Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy olaszt tanuljak...

Spanyolt vagy olaszt tanuljak először?

Figyelt kérdés

Tudok angolul és németül, az olasz és a spanyol nyelv dallamossága mindig is vonzott, mindenképp szeretném megtanulni ezt a két nyelvet. A nyelvérzékemmel szerencsére sosem volt baj, mivel nem tudtam eldönteni, melyiket tanuljam meg, ezért szerintem szépen sorban megpróbálkozom a spanyollal és az olasszal is.

A kérdésem, szerintetek melyikkel kezdjem? Utánaolvasgattam néhány dolognak, nehézségre igen hasonlóak, tudom, hogy a spanyolt sokan hasznosabbnak tartják (Dél-Amerika...), de engem elsősorban most nem a hasznosság érdekel, én élvezetből tanulok nyelveket.

Mit tanácsoltok? Vagy tök mindegy?



2020. máj. 23. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a 2 nyelvet felsőfokon beszélem és azt tudom javasolni, hogy azt tanuld amelyik jobban tetszik. Csak ne teljesen egyszerre kezd el, mert bele fogsz zavarodni. Nehézségre is hasonló szerintem, van ami az egyikben nehéz, van ami a màsikban. Én az olasszal kezdtem azzal eljutottam középfokig, utàna a spanyollal foglalkoztam és közben az olaszra is újra rààlltam. (Nyelvszakos voltam, a spanyol volt az első nyelv és kellett mellé màsodik az lett az olasz.)
2020. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2020. máj. 24. 08:56
 3/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Igazából nehézségre hasonló, hasonlítanak is egymásra, ha az újlatin nyelvcsaládban el szeretnél mélyedni, és több nyelvet is megtanulnál onnan, akkor a portugált javaslom 1.-nek. Utánna az olasz és spanyol is könnyebben fog menni.
2020. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!