Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani angol tanulásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg a piros (első) headway könyvből es munkafüzetből tanulok. Előröl kezdtem a tanulást, mert nem tudom felmérni a jelenlegi tudásomat. Viszont ennek a könyvnek nincs megoldókulcsa, és a felépítése sem tetszik. Az anyagrészek unalmasak, főleg a szövegértés. Ezekből kifolyólag lemondtam ennek lapozásáról, úgyhogy szeretnék segítséget kéeni, milyen könyvből tanuljak ahhoz, hogy kegkésőbb télen letehessem a b2 nyelvvizsgát. Solutions, exam excellence, Szalai Nóri könyveken gondolkozom, melyik legyen. Főleg az utóbbi érdekel, viszont annyi anyag van fenn, így nem tudom eldönteni, hogy melyik a számomra leghasznosabb. Tudnátok ebben segíteni? Vagy bármi lehetőséget ezen kívül szívesen fogadok.

2020. máj. 23. 12:13
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
66%

Én nem könyvből tanultam angolt hanem zenéket hallgattam, filmeket néztem és játékokat játszottam angolul. Így eltudtam lesni a szlengeket és nem csak a sima "small talk" mondatokat.


De ha mindenképp könyvből szeretnél tanulni akkor a "SECRETS" nevű könyvsorozatot ajánlanám.

2020. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Headway? Az mi? Tényleg egy 21-27 évvel ezelőtti könyvet találtál?

Headway 1993

New Headway 2000

New Headway 3. kiadás 2006

New Headway 4. kiadás 2011

New Headway 5. kiadás 2019

Ezt csak azért kérdem, mert a New Headway megoldókulcsok többnyire fenn vannak a neten - egy kifogás kilőve.


Minden újrakezdő ezzel küzd, hogy unalmas. Miközben az "ez ismerős, nem foglalkozom vele/lapozok/úgyis tudom vezet oda, hogy de hát csak nem tudod majd. Ugyanez lesz más rendszerekkel is, mindegyik csak saját magához képest következetes, nem? Ha nem vagy képes rendszerben végigvenni bármit, akkor sokkal nagyobb esélyed van arra, hogy lyukak legyenek. Bár azt nem értem, ha unalmas, akkor miért nem jut eszedbe a tempó növelése? Mindjárt nem lesz unalmas. Vagy beugrasz bármelyik magasabb szintre, és ami nem világos, azt hozzátanulod. Ettől lesz időben nem kevesebb, mintha az elejétől veszed. :D

Nyelviskolákban szokás ez, hogy odamegy az ember, és azt mondja, hát, valami van, de szinte semmi... a szintfelmérőtől megrémül, hogy jézusmária, majd beraknak magasabbra, és szívok... De újrakezdőként némi szívás szívás addig borítékolva lesz, míg nem lesz módszer szavanként feltérképezni az agyadat, miközben alszol az A hatodik napon-ban Michael Drucker Replacement Technologies intézetében, Arnold Schwarzeneggerrel egy szobában, és utána elég pénzed megfizetni az erre támaszkodó személyre szabott kurzust. Nem?


Aláírás gyanánt: Egy újrakezdő, aki a csoport összes többi újrakezdőjéhez képest nem hagyta abba megint, mert unalmas :D

2020. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A "Grammar in Use" sorozatot ajánlom. Van nyelvtan, szókincs, kifejezés, stb... része. A szövegértést gyakorolhatod regényekkel (rendes vagy könnyített), a listeninget pedig dokumentumfilmekkel, rendes filmekkel vagy sorozatokkal is, de igyekezz olyat választani, ami színvonalas, hogy ne csak a szlenget tanuld.
2020. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Azt értem az unalmas alatt, hogy a szövegértés részek nem érdekelnek. Vannak benne jó szövegek, de pl. egyáltalán nem érdekel David Guetta mindennapjai. A témák egymást ismételgetik a könyvben, alig találni új kifejezéseket. Gondolom, nem minden angol könyv ilyen felépítésű, ezért tettem fel a kérdést. Sokan panaszkodnak arra is, hogy önálló tanulásra nem alkalmas, én pedig kénytelen vagyok így készülni a nyelvvizsgáig. Az egyik ismerősöm a solutions sorozatra esküszik, mások meg másra. A headwayt kipróbáltam, ami nem nyerte el a tetszésemet. Tudok én tanulni belőle több-kevesebb sikerrel, de élvezettel minden könnyebb, ugyebár.

És még mindig áll a kifogásom. Nem találok megoldókulcsot. Lehet, én nem tudok keresni, de mások sem találtak hozzá a kérdések alapján. Úgy néz ki, nem mindenkinek a google a barátja. New headway 4. kiadáshoz kéne a megoldás, ha tudsz ebben segíteni, megköszönném.


Továbbra is él a kérdésem, miszerint (helyesbítve) olyan könyvet/könyvsorozatot keresek, amely önálló tanulásra alkalmas. Főleg a nyelvtani részek gyakorlása érdekel, mivel abban vagyok elveszve. A szövegértéshez kapok Szalai Nóri féle segédanyagokat (ezt nem írtam le a kérdésben), de ez csak a szókincsemet fejleszti a nyelvvizsga tematikája alapján.

Tehát, mit érdemes vennem? Nem akarok felesleges dolgokra költeni, mert magamat ismerve tudom, hogy mindent megveszek, amit találok és tudok, csak nem éppen a legjobb döntés.

Szűkítem a kört. Az 5 perc angol magazinokat kiegészítsem a további segédanyagokkal? Mit érdemes onnan megvásárolni? (A2-es a tudásom). Egyáltalán érdemes a termékcsaládban kutatni, vagy nyissak más módszerekhez, mint pl. Oxford nyelvtan, solutions?

2020. máj. 23. 20:03
 5/21 anonim ***** válasza:

Namost, tán humorosnak hangzik, de teljesen komoly a javaslatom, kezdd el mind a hármat. Akkor aztán az unalom más oldalról van kiküszöbölve. :)

Meg lehet ezeket találni a neten. Bár ez a szerzői jogokat semmibe vevő megoldás, de szokásos. :D

Na, pontosítsuk. Mondjál egy feladatot, aminek a megoldására kivi vagy. Unit, Task, azonosító akármi, hogy egyértelmű legyen, meg az egy mondatos szöveg. Oszt megnézem, a nálam levő jó választ ad-e arra.

2020. máj. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor belekezdek mindháromba, mármint érted:D

Mondjuk úgyis a headwayre vagyok kényszerülve addig, amig nem jön meg a magazinsorozat első száma. Meg feliratkoztam ingyenes napi leckére is, meg holnap a testvérem küld egy valag feladatot emailben, szóval úgy néz ki, mégis el leszek látva. (Ő 5 perc angollal tanul, ő is fizeti a magazinokat nekem.) Bár kicsit arconcsapott, hogy kb. fél órája felhívott, hogy átdob pár tanulnivalót is, így lassan el is évül a kérdésem. Na mindegy, fel kell kötnöm a gatyám.

2020. máj. 23. 21:16
 7/21 anonim ***** válasza:

5 perc angol alig ér valamit. Tudom, mert nekem is van. Miből gondolod, hogy a magazinban lesznek érdekes témák?

Ha A2 a szinted, akkor nyelvtanos könyvnek ajánlom a Cambridge-es English Grammar in Use-t, mellé szókincsnek az English Vocabulary in Use Intermediate-t. Ezek egyéni tanulásra vannak kitalálva, viszont egynyelvűek, így valamit haladni is fogsz. Ne vegyél olyan könyvet, ami magyarul van, az nem sokat ér.

2020. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó. Volt kéttanos ismerősöm is ebből tanult, es ezt is ajánlotta, csak nem jutott eszembe a címe.


Azért gondolom erdekesnek a magazin témáit, mert a nővérem megmutatta a sajátjait, es nekem tetszett. Sokkal kevesebb unalmas téma van benne.

Szeretném fejleszteni az íráskészségemet is, viszont ebből nem tudom ellenőrizni magam. Van lehetőség ennek gyakorlására igyen? Vagy kevés pénzért. Bugyután fog hangzani, de van olyan leherőség, hogy neten beküldöm egy tanárnak, és ő ezt kijavítja?

2020. máj. 23. 21:57
 9/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, csak elgépeltem.
2020. máj. 23. 21:58
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a magazin nem jött be, ezért is írtam a tematikus könyveket (de A2-vel ez még korai). Még ajánlom a Penguin Books vagy az Oxford Bookworms sorozatot, ezek könnyített olvasmányok, feladatokkal.

Az írásra pedig letöltheted a Grammarly-t (vannak ingyenes részei is). Ez egy bővítmény, ami ellenőrzi a nyelvtanod és a mondatok logikáját is.

Iskolában nincs angoltanár? Őt is megkérdezheted majd esetleg.

2020. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!