Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyugati újlatin nyelvek...

A nyugati újlatin nyelvek (francia, olasz, spanyol, stb.) ismerete a román nyelv tanulását is jelentősen lerövidíti vagy nincs olyan sok hasonlóság?

Figyelt kérdés
Én beszélek olaszul és portugálul, egy kicsit pedig franciául is. Érdekel a román nyelv, viszont őszintén szólva az írott szöveget közel sem olyan jól értem, mint mondjuk egy spanyol vagy egy katalán esetén. Ráadásul úgy olvastam, hogy a román nyelvtan is komplikáltabb, mint a többi újlatin nyelvé. Mit gondoltok, sokat segít a román nyelv tanulásában egy-két nyugati újlatin nyelv ismerete vagy azért annyira nem jelentős az előny, amit ez nyújt?

2020. máj. 25. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sok erdélyi barátom van, mind kivétel nélkül azt mondja, hogy valamelyest érti az olaszt a román miatt, illetőleg könnyebben megtanulják. Lehet benne igazság, mert tényleg sok a hasonlóság. Én olaszul tudok, vannak dolgok, amiket én is megértek emiatt, bár rám már igen nagy hatással voltak az erdélyi utazásaim, ott is magamra szedtem ezt azt.
2020. máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
A román nyelyet szláv hatás érte,ezért sok a szövegekben az arhetípusok amik nem latin eredetűek ,ezért lehet nehéz.
2020. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!