Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul...

Hogyan tanuljak meg angolul felsőfokon?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, és tanulj szorgalmasan.
2020. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem nagyon sokat segített például az, hogy zenéket fordítottam, vagy filmeket néztem angolul. Nem baj, ha nem érted, először lehet magyarul angol felirattal, majd angolul magyar felirattal, harmadik lépésként angolul angol felirattal, a végső cél pedig az lenne, hogy megérts az angol anyanyelvű beszédet akár felirat nélkül is. Meglepő, hogy mennyire be tudnak rögzülni így bizonyos szabályok, és szinte észre sem veszed, hogy tanulsz, egyáltalán nem megerőltető. Természetesen az alap nyelvtani szabályokat előtte nem árt átnézni. Sok szerencsét a tanuláshoz ! :)
2020. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szólót támogatva én is főleg filmekkel és sorozatokkal készültem. Ha középfokra már elég jól elsajátítod a nyelvtanokat akkor felsőfokra már csak a szókincset kell növelned és elsajátítani szókapcsolatokat. Sok sikert!
2020. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hátha a ezt a gyakori kérdések en kérdezed meg ....

1. Zene fordítás - először lehet lasabb később gyorsabb -

2. Zene ÍRÁS - természetesen szöveg nélküli zenére próbálsz valami rímelő összefüggő valamit összerakni.

3. Nézz sorozatot - először lehet magyar felirattal, de inkább próbált rögtön angol felirattal (annyi mindent értettem, hogy én magam sem hittem el)

4. Írj novellát - itt kevésbé számít a rím, de a nyelvtan annál inkább!!!!

5. Olvass könyvet

6. Használd a nyelvet - ha van a családodban, ismerőseid közt bárki aki tud angolul beszélj vele!!! (Apumnak C1ese volt így ő sokat tudott segíteni)

7. Vedd fel a hangot - hallgasd vissza mindent jól mondasz-e.

8. Gyakorolj folyamatosan - hosszabb kihagyás súlyos következményekkel jár

9. Az előbbi miatt célszerű színesen tanulni.

2020. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!