Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet úgy használni az angol...

Lehet úgy használni az angol szabályt, ha nem értem a mondatot?

Figyelt kérdés

Angolból holnap dolgozatot írok és félek, hogy a mondatot sem fogom érteni. Eddig sem értettem mit kezdjek a szabályokkal,de már megakarok tanulni angolul.

Szóval a szabályokat még ki lehet puskázni, de azt sem tudom mit jelent a modat és hogy mit kezdjek vele. Eddig is így volt.


Most ezzel mit lehet gyorsan kezdeni?


2020. máj. 27. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, nem akarlak lelomozni de ha nem érted a mondatot akkor elég kevés az esély rá hogy jó jegyet kapsz rá. A google fordító nem a legjobb de ha nem érted a mondatokat ajánlom a használatát hogy legalább legyen valami fogalmad arról, hogy miről van szó. :D
2020. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozom majd 😂😂
2020. máj. 27. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem tudod, mit jelent a mondat? Nem tudod a szavakat?
2020. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk igen. De van mikor tudom a szavakat, de amondatot nem tudom összerakni
2020. máj. 28. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert hiányzik a nyelvtanismeret. Évekig nem tudtam, hogy a have nemcsak birtokost jelent, nem is bírtam megérteni a mondatot, mert folyton a birtoklást akartam... A "do"-ról nem is beszélve. És ez csak két dolog. Amit tudtam tenni, hogy szavakat tanultam, igék alakjait fújtam, így a szódolgozatok megmentettek a bukástól, illetve amikor csak annyi volt, hogy tegyük többesbe, legyen minden egyszerű múlt, folyamatos jelen, talán eddig jutottunk a suliba, a szenvedőről, műveltetőről vagy amikor vkinek idézzük a szavait, nem is hallottam... A képletet megtanultam, lövésem sem volt a mondatról, de tudtam, hogy mi a létige, az inges alak, második ige, így vhogy mindig megmenekültem. Így kell ezt. :)) Igaz, csak évek múlva jöttem rá, hogy jobban kellett volna tanulnom a nyelvet, jelenleg is pótolom.
2020. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!