Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet (tartósan) megtanulni 4000 szót egy idegen nyelven (és mi erre a legjobb módszer)?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy kb. 4000 szó aktív ismeretével már viszonylag könnyedén el lehet boldogulni a mindennapok során külföldön.

2020. máj. 27. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fugg a nyelvtol is, esetleg ha beszelsz mas nyelvet, akkor arra mennyire hasonlit, sajat kepessegeidtol, motivaltsagodtol.. Nyelvet hatekonyan ugy lehet tanulni, ha kis leptekben haladsz es ismetelsz, bizonyos idonkent atnezed az addig tanultakat :) en magyaron kivul 3 nyelven beszelek es meg szeretnek tanulni :) lenyeg a rendszeresseg
2020. máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az idő ilyen szempontból nagyon relatív :D ez attol függ milyenek a készségeid.

Nekem a szókártyás módszer vált be a legjobban. Van egy alkalmazás rá Szókártyák néven. Beírod szépen a szavakat majd az alkalmazás kikérdezi tőled. Érdemes kipróbálni:)

2020. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!