Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy tanév alatt meg lehet...

Egy tanév alatt meg lehet tanulni németül, úgy, hogy már 9 év általános, és középiskolai német nyelvtanulás előzte meg? ( ( a cél: középfokú nyelvvizsga ) )

Figyelt kérdés

Egy tanévem most "kimaradt" , a felvételi miatt, és szeretnék egy német középfokú nyelvvizsgát...Szerintetek meg lehet csinálni egy tanév alatt, persze valamilyen tanári segítséggel, vagy jobb egy speciális nyelviskola?


+1 : Mi a tematikája ennek a "C" típusú vizsgának?

Pl.: Német érettségin volt:

Írásbelin: olvasásértés, nyelvhelyesség, hallott szöveg értése + levélírás.

Szóbelin: rövid beszélgetés, szituáció, téma elmondása 5 percben. --> ez itt, hogy van felosztva?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

Ui.: Melyik nyelvvizsgaintézet a legjobb?

ORIGO, TELC, vagy melyik?


2010. júl. 30. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a kérdésed elös részére tudok válaszolni, igen meg lehet ennyi idö alatt tanulni, föként, hogy már lexikális ismereted (szavak, nyelvtani alapok) már van - de természetesen elég szorgalmasab kell gyakorolnod.
2010. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg hát. Én is sokáig tanultam, kb alapfokú szinten voltam. Egy hónap intenzív tanfolyam után elsőre meglett a vizsgám. Egy tanév bőben elég, főleg ha jársz tanárhoz. Szerintem az jobb is amúgy, mint egy tanfolyam.


A C típusú azt jelenti, hogy szóbeli és írásbeli is.

Szóbelin beszélgetés van meg magnóhallgatás. Vizsgatípustól függ, hogy milyen...

Pl Origón van egy rövid kötetlen beszélgetés, aztán képleírás és egy szituáció (párbeszéd).

TELCen egy "prezentáció", utána egy szövegről kell véleményt alkotni, és végül szitu, de TELC-en párban mentek vizsgázni, Origón egyedül.

A magnó TELC-en csak igaz-hamisból áll, Origón kérdésekre kell magyarul válaszolni.


Írásbeli: TELC egynyelvő, azaz nem használhatsz szótárat, de nincs fordítás. Szövegértés van benne (hirdetéseket kell pl címhez párosítani meg ilyesmik, már nem emlékszem pontosan), levélírás...

Origón fordítás németről magyarra és fordítva, levélírás, szövegértés, de magyar kérdésre magyarul kell válaszolni. +nyelvtani teszt. Ennél a típusnál használhatsz szótárt.

Jah azt hiszem TELCen is van nyelvtani rész:)


Én németből TELCen voltam, angolból Origón.

Mindkettő elsőre meglett szerencsére, szerintem rendesek voltak:)

TELC-en a szóbeli nagyon könnnyű volt, kevés tudásra is80%-okat adtak (legalább is ahol én voltam), de a magnó irtő nehéz volt, csak tippelni tudtam szinte:)

Írásbeli sem volt egyszerű, de a levéltéma elég kiszámítható (mindig van vmi álláshirdetéses).


Origón a nyelvtani rész elég húzós, de a fordítások nem voltak nehezek. A szövegértés kicsit bonyolult volt, de ki lehetett bogozni. Levéltémák egyszerűek voltak:)

Szóbelin velem nagyon aranyosak voltak, a magnón viszont alig lett meg a 60%.

(60%-ot minden résznél (szövegértés, szövegalkotás, magnó, beszélgetés) el kell érni, különben megvágnak. Ez alól kivétel a nyelvtani tszt, ott nincs minimum.)


Annyit még azért hozzátennék, hogy németből kb. 3-4 éve vizsgáztam, angolból egy éve:) Leht azóta változott már vmi:D


A nyelvvizsgák honlapján találsz próbafeladatsort.

2010. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
figyelj, ha van egy szuperjó némettanárod (természetesen külön tanár) akkor akár fél év alatt is menni fog. de persze inkább egy évig készülj rá. és tényleg menni fog.
2010. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat... aranyosak vagytok ! :)))


Az az igazság, hogy én is szerettem volna már korábban a nyelvvizsgát, hogy meglegyen, csak hát egy olyan tanárom sem volt, akivel valóban el lehetett volna jutni egy bizonyos szintre. + bennem van nagyon az önbizalomhiány és még rásegít az is, hogy nem bízok a "tudásomban" a nyelvérzékhiányomnak köszönhetően.

(( pedig nem nagyképűségből, de nyelvből legjobb jegyem is a 9 év alatt az erős közepes volt, de attól inkább mindig jobb és jobb jegy került a bizonyítványomba. )) + az érettségim is 4-es lett, amit persze fel szeretnék javítani a közeljövőben a több felvételipont reményében. :))

2010. júl. 30. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen jelenleg a nyelvtudásod? Lexikális tudásod megvan-e? Mennyire vagy jó a nyelvtanban, és mekkora a szókincsed? Milyen a beszéd- és a szövegértésed? Írásban meg tudsz nyilatkozni? Ez alapján te jobban meg tudnád ítélni, hogy egy fél év, egy év elég-e.
2010. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta a tanárom utolsó német óráján, hogy szerinte rátanulnék a témára, meglenne a szóbelim simán... az írásbelire meg persze készülni kell.


Amúgy mennyire vannak ilyen elvont témák szóbelin, hogy pl.: vulkánok, természeti katasztrófák, társadalmi elrendeződés stb.?

2010. júl. 31. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Középfokon nincsenek ilyen elvont baromságok. Csak felsőn esetleg.
2010. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem az osztálytársamnak pont volt, és ráadásul a vulkánok... angol középfokon.
2010. júl. 31. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!