Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valahogy ezt le fogom tudni...

Valahogy ezt le fogom tudni küzdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két nyelvet tanulok, mindkettőt nagyon szeretem és nagyon sokat is tanulok naponta. Írásban és itthon, ha fel kell valamit mondani, akkor nagyon jól mennek, viszont, ha valakivel idegen nyelven kéne beszélnem, akkor egyszerűen lefagyok. Az egyik nyelvet egyetemen is tanulom és szóbeli vizsgáknál egyszerűen megőrülök. Rettenetesen nagy bennem a gátlás, mintha minden tudásom kiszivárogna az agyamból, amikor éppen szükségem lenne rá. Bármilyen ötletet szívesen fogadok, ami esetleg segíthet. Agykontrollra is gondoltam, nem tudom, hogy az mennyire jó ötlet. A normális válaszokat előre is köszönöm.



2020. jún. 3. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Használni kell!

pl. keress Mo-n élő , adott anyanyelvű külföldi társaságot (akár külföldi diákokat) stb.

2020. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anno angolnál voltam így az írás része ment, aztán megkérdezték hogy hol tudnak felszállni a buszra, hebegtem-habogtam. Gyakorolni kell a beszédet és egy idő után menni fog élesben is!
2020. jún. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Követem a kérdést mert nekem is ez a problémám.
2020. jún. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez így van, amit #1 és #2 ír - meg úgy van amit nem írnak, de előtte értendő, hogy egyszerűen erőt kell venni magadon, és csinálni.

Természetesen van, akinél a gátlás már a pecsétes lelkibeteg kategóriába tartozik, ő vegyen igénybe szakértő segítséget.

2020. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez gyakran megesik, velem volt olyan, hogy egy franciául mondtak nekem valamit (értettem hogy mit), és erre annyit tudtam kinyögni, hogy yes. Ezt úgy sikerült legyőznöm, hogy franciául gondolkoztam, rengeteget. Körbenéztem, és leírtam hogy mi van körülöttem, és hogy mit csinálok. Pár hét múlva érzékelhető volt a változás, mindemellett a szókincset is gyakoroltam, hogy eszembe jussanak a szavak, minél gyorsabban. Ha pedig van lehetőséged, akkor beszélhetsz az adott nyelven mással is, az még jobb, de ha nem, akár beszélhetsz magadban, hangosan.
2020. jún. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!