Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen filmmel/sorozattal...

Milyen filmmel/sorozattal tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés

Tudtok ajánlani olyan filmeket/sorozatokat amivel meg tudnék tanulni angolul?


Hallottam hogy ha filmet/sorozatot nézünk hatékonyabban megtanulhatunk pl. angolul. Nem igazán kezdtem még bele ebbe a módszerbe, így gondoltam segítséget kérek tőletek.


Ti hogy néztétek a filmet? (pl angol felirat és kikerestétek a szót amit nem ismertetek egy oldalról, vagy magyar felirattal)


Úgy gondolom, hogy ha magyar felirattal nézem több mindent fogok megérteni, viszont akkor nem fogom látni leírt formában a szavakat.


Ti nektek hogy sikerült a filmmel/sorozattal való tanulás?


Köszönöm ha elolvastad és válaszolsz!



2020. jún. 3. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha egyáltalán nem tudsz angolul, akkor csak azzal, hogy angol nyelven nézel filemket, nem fogsz megtanulni.

Akkor jó ez, ha már valamilyen szinten tudsz (mondjuk A2). Akkor tudsz fejlődni, tanulni új szavakat, kifejezéseket, hogyan kell hasznnálni őket, kiejtés, stb.

Ha magyar felirattal nézed, akkor a magyar feliratot fogod olvasni és nem figyelsz a szövegre. Legjobb ha már tudsz valamennyire és angol felirattal vagy felirat nélkül nézed.

2020. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

ha a2-b1 alatt vagy, akkor tényleg nincs igazán értelme az angol feliratnak mert alig értenéd meg, viszont szerintem érdemes magyar felirattal nézni (persze ha közben máshonnan tanulsz angolul, és nem arra a csodára vársz hogy csak sorozatokból tanulj meg angolul). Amikor magyar felirattal néztem a sorozatokat akkor is hallottam a szöveget, felismertem sokszor ismétlődő szavakat és megtanultam a jelentésüket, szóval minimális szókincsbővítés már akkor is volt, ami viszont fontosabb, hogy halljad már kezdőként is az élő beszédet: kiejtés, hangsúlyozás, hanglejtés, beszédtempó. Még ha nem is figyelsz rá tudatosan, akkor is hozzászoksz és ez lesz a természetes.

Ha már vagy kb. b1 szinten akkor elkezdhetsz sorozatokat, filmeket nézni. Kezdésnek esetleg akár olyat, amit már láttál magyarul sokszor, ismered, tudod miről szól. Szerintem ne kezdje el szótárazni minden egyes ismeretlen szót mert az nagyon macerás, időigényes és el fog menni a kedved. Próbáld meg megérteni a kontextust inkább, és csak azokat nézd meg a szótárban amik nagyon sokszor előbukkannak és zavar hogy már megint látod és nem tudod a pontos jelentését. Ha b2 körül vagy akkor már mehet szerintem az "ismeretlen" sorozatok nézése is.

Persze ha komolyabban akarsz a sorozatokra támaszkodni a tanulásban és nem csak szórakoztató kiegészítőként akkor érdemes kifejezéseket kiírni amik sokszor elhangzanak, esetleg szleng kifejezéseket amiket a tankönyvek nem tanítanak meg és ezeket néha átnézni (egy sorozatban amit régebben néztem nem egyszer elhangzott, hogy "deep deep down inside" egy másikban pedig a "where your loyalty lies" külön külön érettem a szavak jelentését de nem gondoltam volna hogy így együttesen használjam amíg ezekre a kifejezésekre rá nem bukkantam).

Én kb. így használtam a sorozatokat az angol tanuláshoz, bár akkor még nem tudatosan, inkább csak türelmetlen voltam a szinkron majd magyar felirat kivárásához. De most a spanyol tanuláshoz már tudatosabban állok hozzá is direkt nyúlok a sorozatokhoz :)

2020. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én netflixen szoktam sorozatokat, filmeket nézni szerintem hasznos és nagyon sokat tud segíteni, légy bármilyen szinten. Ártani nem fog, sőt.. A későbbiekben a hallásértés feladatoknál vagy akár szóbelin nagyon hasznos lesz.. Ajánlom hogy az ismeretlen szavakat amiket kulcsofontosságúnak találsz benne jegyzeteld ki akár egy szótárba vagy csak telóba, szintén nagyon hasznos. És van pár sorozat amit tudok ajánlani neked, ezek lennének azok: Jóbarátok (Friends), Így jártam anyátokkal (How I met your mother), Halott vagy (Dead to me).. Ja, és először angol szinkron magyar felirat, mikor pedig már a füled jobban hozzászokott a kiejtéshez az angol folyamatos beszédhez, jöhet az angol felirat is akár.

Sok sikert neked!

22/L

2020. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én videojátékokból tanultam nagyon sokat angolul, mert ugye minden videojátékba be lehet tenni hogy közben feliratozza a dumát,így megtanulod a szavakat is hogyan írják le ...és könnyebb, mert ha nem is tudsz sok angolt ,a történések alapján összekötöd hhogy tulajdonképpen miről is van szó...most Angliában élek és nagy hasznát veszem. Ha meg nem vagy videojáték rajongó, akkor szerintem a legjobb magyar szinkronos filmet nézni angol felirattal gondolom. Így látni fogod hogy angolul hogyan is néz ki a mondat.
2020. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, gyakorlatilag mindegy mit nézel, ameddig nézed. Nézz minél több fajta és témájú filmet és sorozatot és akkor jó leszel.
2020. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!