Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám kicsit upgradeln...

Hogyan tudnám kicsit upgradelni az angol tudásom?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, párszor belekezdtem a nyelvvizsgába de még mindig nincs meg és lassan szükségem lesz rá, ezért újból elkezdenék ezzel foglalkozni. Erős B1 és gyenge B2 között lehetek. A kiejtésem az aránylag jó, és a hallgatásom is fejlődik, mert javarészt csak angol contentet nézek, ami hiányzik az a gördülékenység, meg a szókincs. Netflixen is igyekszem mindent eredeti szinkronnal nézni, de még kell a felirat. Mit gondoltok, milyen témában lenne érdemes filmet, vagy cikkeket olvasni vagy fordítani? Tudtok erre jó oldalakat, könyveket, témákat, esetleg sorozatokat? Szerintem megtudom alapozni a tudásom egy B2-re ezek által, csak tényleg jó tartalmat szeretnék nézni, nem hülyeséget. Köszönöm

2020. jún. 10. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Jó alap lehet, de az igazi az, ha anyanyelvűekkel beszélgetsz, akik nem tudnak magyarul.
2020. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szókincs fejlesztésre nagyon jó tud lenni az 1000 kérdés 1000 válasz c. könyv, illetve a speak simply B2, én ezekből készültem. Hallgatáshoz tudom ajánlani az interneten elérhető angol érettségik listeningjeit, azokból rengeteg van B1 és B2 szinten is.

Nálam a megszólaláshoz fontos volt a nyelvtan tisztázása, arra pedig szerintem jó az Oxford angol nyelvtan c. könyv. Sok sikert!

2020. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!