Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt, vagy oroszt tanuljak...

Olaszt, vagy oroszt tanuljak inkább, itthon magamtól?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az olaszt eléggé hasonlít a franciához, amit alapból tanulok, viszont ehhez van könyvem. Az orosz nagyon tetszik teljesen különálló, viszont nincs hozzá könyvem

2020. jún. 11. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul akkor töltsd le a Duolingo appot, a Libriben meg vedd meg a Sag za Sagom c. nyelvkönyvet és hajrá!
2020. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem van C1-em olaszból és ha most kéne eldöntenem, hogy melyik nyelvet tanuljam akkor ezek közül választanék az olasz helyett: francia, orosz, svéd


Tananyagként a "kreatív nyelvtanulás" nevűt ajánlom: [link]

2020. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
33%
én sz olaszt választanám, hangzásra is szebb, könnyebben is tanulnád mivel hasonlít a franciára.
2020. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Azért arra is gondolj hogy melyik kultúra áll hozzád közelebb. A putyini diktatúrában gondolom te se szívesen élnél.
2020. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha már beszélsz egy másik latin nyelvet, akkor én feleslegesnek érzem az olaszt. Akkor már inkább valami teljesen mást érdemes. A fő kérdés az, hogy mit szeretnél kezdeni vele?
2020. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit elfogult vagyok, mert én oroszos vagyok:D

Az oroszt elég sokan beszélik a volt Szovjetunió országaiban, pl. Ukrajna, Kazahsztán, Moldova, Baltikum stb. Ezen kívül Oroszországnak fontos szerepe van a világban. Ami miatt még hasznos, az az, hogy az orosz internet nagyon gazdag. Aki tud oroszul, annak nincs olyan film amit ne tudna letölteni, nincs olyan program, amit ne tudna ingyen beszerezni. Sok tudományos információ is van oroszul.

Sokan ijesztőnek a tartják az oroszt a betűk miatt. Ez nem igaz. A betűk könnyedén elsajátíthatók. Ami inkább nehezebb, az pl az igék, névszóragozás stb. Az, hogy nincs könyved, nem baj, könyvesboltan simán leeht kapni. Ha részletesen érdekel, hogy milyen könyv, akkor írj nyugodtan.

Az olasz hasznos nyelv Európában, hiszen az EU fontos tagjai, jelentős gazdasággal. Sokaknak tetszik az olasz kultúra stb. Én az olaszról nem tudok mit mondani, mert egyáltalán nem ismerem.

Az alapján dönts, hogy melyik kultúra érdekel jobban. Ugyanis amelyiket választod, azzal fogsz utána éveket tölteni.

2020. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Putyin Diktatúra 😂😂😂Bazd te már bocs de nagyon hülye vagy 🤣amúgy mondj már olyan országot ahol Demokrácia van 😜annyit segítek hogy Nyugat európa és USA sincs benne(hacsak nem idézőjelbe érted a demokráciát) 😁
2020. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Semmi sem tökéletes, de szerintem nem szégyen a kevésbé rosszat választani. Oroszország viszont egyértelműen egy élhetetlen szar hely. Mindig elfog a röhögés ha arra gondolok hogy vízumot kérnek. Mégis ki akar ott maradni? :D
2020. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak kiabranditani, de Olaszország sem jobb. Persze ha nyaralni mész szuper. Ott élni elég nehéz, és nem különösebben kedvelik a külföldieket akár beszéli a nyelvet akár nem. Munkát szerezni nem könnyű.. pfff hatalmas a bürokrácia 🙄+ inkább a hazaiakat részesítik előnyben (nem úgy mint nálunk).+ amit még olvastam hogy hasonlít a franciára(hát kicsit sem. Torino környéken kocsit közelebb áll de semmi köze hozzá) Napoly környékén inkább a spanyol hatás az erősebb, Szicíliában pedig a hangzás inkabb Arabos.) A toszkán olasz a hivatalos, de mindenki otthon a sajátját beszélni szóval ha azt akarják hogy ne érts semmit akkor nem is fogsz.) mind a 2 nehéz nyelv... Én olaszul beszélek inkább csak hobbiból kezdtem el. Ha olasz cégnél szélénél dolgozni, vagy nyaralásnál veszed hasznát. Minden esetre érdemes tanárt keresni, mert vannak olyan részek mihez nem árt.
2020. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!