Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itthon hol használjátok az...

Itthon hol használjátok az általatok tanult idegen nyelve(ke)t?

Figyelt kérdés
Én kb. 10 éve tanulok németet, kb. 7 éve angolt és 1 éve kínait, de konkrétan soha a büdös életben nem használtam még őket. Oké, a nyelvtanulás folyamán nyilván használom és nézek filmeket/sorozatokat idegen nyelven vagy olvasni is szoktam, de ennyi. Szóban konkrétan egyetlen egy alkalommal sem használtam még egyiket sem, mármint ha nem vizsgáról van szó stb., emiatt egyre rosszabban is megy. Nekem ez kezdi elvenni a motivációmat, mert kb. nem is éri meg nyelvet tanulni, ha utána nem tudom használni semmire. Viszont ötletem sincsen, hogy itthon mégis hol, hogyan lehet nyelvet gyakorolni élőben.
2020. jún. 13. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Tartsd szinten a nyelvtudásod, lehet, egy nap olyan helyen fogsz dolgozni, ahol napi szinten kell majd használnod. Én most érettségiztem, egyelőre csak turisták útbaigazítására használtam belföldön (:D), illetve dolgoztam nyáron tolmácsként, szóval hasznos tud lenni, csak tudni kell vele élni. ;)
2020. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én eddig munkát sem találtam még olyat, ahol tudnám használni a nyelvtudásom. Ahol élek külföldiek sincsenek nagyon, tehát ebből a szempontból még érthető is.
2020. jún. 13. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy soha nem használtad még egyiket sem? Ha bármilyen eszköz dokumentációjára keresel, első körben angolul találod meg. Ha bármilyen témában szeretnél új információkat szerezni, az elsődleges források szinte mind angol nyelvűek. Ha egy külföldi kereskedővel/megrendelővel levelezel, azt általában angolul teszed. Esetleg németül, ha olyan a helyzet.


Ha nem találtál olyan munkát, ahol kéne használnod a nyelvet, akkor vagy rossz munkát kerestél, vagy rossz helyen. Ha a cégnek van bármilyen nemzetközi kapcsolata, akkor elkerülhetetlen, hogy használd az idegen nyelvet (még ha nem is élőben, hanem csak emailben). Ha nem ez a helyzet, akkor nem vagy jó helyen, próbálj meg olyan helyet keresni, ahol kamatoztathatod a nyelvtudásod, még ha esetleg költöznöd is kell!

2020. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyelőre még tanulok, de egyébként az álláshirdetések között nagyon ritkán találok olyat, ahol ténylegesen szükség van a nyelvtudásra. Az egy dolog, hogy kérik (mert kb. itt vidéken is az utolsó kis vegyesboltban is kérik, hogy legyen egy angol B2-d legalább, de soha nem fogod használni). Lehet a fővárosban jobb a helyzet, nem tudom. Diákmunkák között pedig egyáltalán semmi.

Egyébként tényleg nem használtam soha. Mármint öncélúan, hogy most akkor idegen nyelven fogok olvasni, filmet nézni stb., igen. Viszont szükségem még soha nem volt egyikre sem.

2020. jún. 13. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!