Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valaki aki otthon, egyedül...

Van valaki aki otthon, egyedül tanult meg bármilyen idegen nyelvet minimum B1/B2-es szinten? Tippek, tanácsok érdekelnének ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itthon szeretnék németül megtanulni, egyelőre középfokig szeretnék eljutni. Azok véleménye/segítsége érdekelne akik már sajátítottak el így nyelvet. Hogy csináltátok? Mivel kezdtétek? Valami tuti tipp?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. jún. 22. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Gyerekkorom óra játszom angol feliratos játékokkal, külföldiekkel online. Olvasok a neten angol cikkeket, járok külföldre sok helyre. C1 szinten beszélek, pedig soha nem tanultam ilyen szinten angolt. A gimnáziumi nyelvórák kb érettségi kettes szintre készítettek fel.
2020. jún. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nálam így ment: alapszókincset megtanulni (kb. 2000 szó), nyelvtant valami könyvből, aztán minden nap egy cikket elolvasni a wikipédián, aztán fórumozgatni, filmet nézni.
2020. jún. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Angolul tanultam meg, mivel gyerekkorom ota rengeteg dolog ami erdekelt, csak angolul volt elerheto. A szinkronos cuccokat mindig is utaltam, ugyhogy mindent magyar felirattal neztem eleinte, kesobb mar angol felirattal, aztan most mar maximum kenyelembol hagyom fent az angol feliratot pl Netflixen, amugy megertek mindent anelkul is.

Eleinte szotaraztam, amit nem ertettem, de kb ennyi, nyelvtant soha nem tanultam, az jott magatol.

2020. jún. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

YouTube, sorozatok, lila Headway.

2 év

B2 elsőre.

Előtte 12 év német után egy "fikmir mein general"-on kívül semmire nem emlékszem.

Tanárral tanulni nekem nem jött be. Túl sok stressz, semmi nem rögzül. Philip Defranco show és House MD: ezeket 2 évig néztem és ott a nyelvvizsga.

2020. jún. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én kiválasztottam 1 nyelvkönyvet, azt csináltam végig. Ha megakadtam, akkor kerestem az adott részhez plusz anyagokat. Persze, elragadott a hév, és voltak más könyveim is, de alapvetően egy jó nyelvkönyv mentén igyekeztem haladni. "Tanulás" mellett sokat olvastam a célnyelven, és amikor már picit többet értettem, elkezdtem filmet is nézni (célnyelvi felirattal).
2020. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Norvégul tanulok, most járok kb B1 elején. Duolingot csinálom, mellé vettem egy tankönyvet (igaz, angol anyanyelvűeknek készült, de sajnos nincs választék) és Netflixen nézek norvégul rajzfilmeket (mert csak azokat szinkronizálják). Néha Spotifyon hallgatok norvég nyelvtanulós podcasteket.

Sajnos ez nem egy népszerű nyelv, nagyon nehéz jó anyagot találni hozzá.

2020. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! Lelkesedés töretlen marad ezeket olvasva is! Várom a további ötleteket is, akinek van ne tartsa magában!
2020. jún. 22. 10:00
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
A Gaál Ottó féle kreatív nyelvtanulás tananyagokat javaslom. Főleg a beszédre nagyon jól felkészítenek.
2020. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :)
2020. jún. 23. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!