Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy frissítsem fel az angol...

Hogy frissítsem fel az angol tudásom?

Figyelt kérdés

Megyek ki dolgozni és alap angol kell, de én 2 éve nem tanulom már amióta érettségiztem. Ha olvasok szöveget pl. Azt értem, csak ha élőben gyorsan válaszolni kell összetettebb mondatban,akkor gondolkodóba esem. 5ös lett az érettségim, tudom az kint semmit se jelent, de akkor tényleg jól ment. Filmet is ha nézek, amir gyorsabban dumálnak azt nem bírom felfogni.

Sokan azt mondják majd kint megtanulom meg az is megtanulta aki 0 tudással ment ki,de én ezt nem tudom elképzelni, pl. ha nem tudok egy szót és azt mondják nekem kint akkor hogyan fogom tudni mégis mit jelent.


2020. jún. 22. 12:04
 1/6 anonim válasza:
100%
Filmet, sorozatot, youtube-os videókat nézz, ha van hozzá elérhető angol felirat azt is alá lehet csapni csak hogy minden szó meglegyen.
2020. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az sem ártana, ha keresnél valakit, akivel tudnál angolul beszélgetni (szóban). A hallás utáni és az olvasott szöveg értelmezéséhez passzív tudás is sokszor elegendő.


Írott szövegalkotáshoz és beszédhez aktív tudás kell, ezeket is csak tanulás és gyakorlás által lehet fejleszteni. Egyébként a passzív tudás mindig magasabb szintű, mint az aktív, ezt nem árt figyelembe venni.

2020. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan ismerősöm nincs es addig már tanárhoz sem tudok elmenni mire megyünk ki.
2020. jún. 22. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3 Az interneten is chatelhetsz. Az is jobb a semminél.
2020. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nézz feliratos sorozatokat. Másik tippem az lenne hogy van az M5 csatornának egy olyan angolos oktatóvideói (Szólalj meg angolul!) bár igaz angolul, de egy próbálkozást megérhet.
2020. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sorozatos ötlet nem rossz, de sokkal gyorsabb és effektívebb a valós életben beszélgetés. 10-15 perc, és kezd visszajönni a tudásod. Csak az a gond, hogy az idő halad, a nyelv él, és egy csomó új trending kifejezést nem ismersz valószínűleg. Ezeket érdemes lesz megtanulnod.
2020. jún. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!