Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a szintű nyelvismeret...

Ez a szintű nyelvismeret eléri a "jó" szintet? SZAVAZÁSSAL!

Figyelt kérdés

Az élet mindennapi dolgairól tökéletesen el tudok társalogni. Szellemi fittségemtől függ, hogy folyamatosan képes vagyok 10-15 mondatot elmondani, vagy kicsit néha megállok, nyugodtabban mondom, elgondolkozok pár mondatonként. Esetenként magyarul is váltakozik így, ezt emberi tulajdonságnak tudom be, nem kifejezett hibának.


Videókat, filmeket (akcentustól, hangminőségtől függően többnyire felirat nélkül) nagyrészt megértek (kb 80-90%-ban biztosan). Könyvet még nem olvastam soha az adott nyelve(ke)n, viszont tervezem. "Tudományos" témákon belül van egy-kettő, amiről el tudok beszélgetni, de azokra nem mondanám hogy jól mennek. Ilyen pl. az egészségügyi ismeretek, pszichológia, történelem, gazdaság pl.



Ez milyen szintű nyelvtudásnak felel meg így általános jellemzésből kiindulva?



2020. jún. 23. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Ez jó nyelvtudás
Rendben van, de lehet még fejleszteni
Ez nem jó nyelvtudás
Abszolút nincs rendjén, sokat kell még tanulnod
26 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A szókincsemet nem említettem:

Megfelelőnek tartom, mástól sem hallottam nagyon hogy sokat ismételgetnék, többször is rákérdeztem.


A nyelvtani helyességben van egy-két hiba, de ezekre is rákérdeztem, azt mondták észrevették, de nem zavaróak.


Ezek lemaradtak, elnézést.

2020. jún. 23. 14:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem mész el nyelvvizsgára? Ez alapján meglenne a B2. Akkor tudnád, hogy B2 a nyelvtudásod. Azt nem jó-ban meg nem jó-ban mérik. Fejleszteni pedig mindig lehet, az anyanyelvedet is, tehát az nem egy külön kategória. Ha fejleszted, és csinálsz egy C1-es vizsgát, akkor objektíven tudni fogod, hog felsőfokú a nyelvtudásod.
2020. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
MEgfordult a fejemben, hogy letegyem. Csak nem tudom eldönteni, mert mindig látok magamnál jobbat, és olyankor elbizonytalanodok. Azért is tettem fel a kérdést. Köszi a válaszod, adtam zöldet!
2020. jún. 23. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A B2 simán meglenne.
2020. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na, ahogy nézem a szavazást nem vagyok kétségbe esve. Valamelyest megnyugodtam. De persze attól még várok másokat is, minél több vélemény, annál jobb. KÖszönöm mindenkinek aki szán időt a kérdésemre!
2020. jún. 23. 15:12
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor már rágyúrok rendesen, és megpróbálom a felsőfokot. Szeretném a legtöbbet kihozni ebből. Persze előtte leteszek a középfokot, de nem állok meg ott.


Köszi a véleményeket, még jöhetnek!

2020. jún. 23. 15:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy látsz magadnál jobbat, ha mondjuk te 65%-ra vizsgáznál, akkor a 70%-os emberke jobb lenne. Addig nem mész el nyelvvizsgázni, míg úgy nem tudsz angolul, mint Shakespeare? Mért nem a tanárodat kérdezed? Vagy csinálj B2 mintateszteket, az emelt szintű érettségi is megfelel, az nehezebb.
2020. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes lenne nyelvvizsgázni, de előtte azért készülj fel rendesen. A feladatok begyakorlása is nagyon fontos, nem csak maga a tudás.
2020. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem hogy kiakasztom az anyanyelvi szintet is vizsga előtt, csak hogy könnyen elbizonytalanodok :D Köszi a válaszokat,értékelem a gyors reakciókat!


Szorgalmasan tanulok egy pár hete, mert megrettentem mikor rájöttem mennyit elfelejtettem egy év alatt - így belehúztam. Szerintem jelentkezek vizsgákra, kezdve középfokkal. Tanárom nincs (magán sem, de lesz szerintem a jövőben), három éve befejeztem a középiskolát.

2020. jún. 23. 15:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt megkérdezhetem, hogy hogyan tanulsz(részletesen), mert említetted hogy könyveket nem olvasol?
2020. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!