Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv tanulás?

Angol nyelv tanulás?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanulgatni angolul otthon. Érdekelne olyanoktól tipp/tanács aki szintén otthon tanult meg. Valami program play áruházból? Eseteg könyvet tudtok ajánlani amivel otthon tudok haladni?

2020. jún. 24. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szinten vagy. Ha van egy jó alapod akkor a Tame your monster sorozatot ajánlom. Én mindegyiket megvettem négy könyv van, és nagyon jó. Márciusban voltam ORIGO komplexen és meg is lett simán. Milyen nyelvvizsgára akarsz majd jelentkezni?
2020. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát szinte semmit nem tudok 1-2 alap szót. Szeretnék majd jövőben külföldön dolgozni azért szeretnék megtanulni.
2020. jún. 25. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Duolingo megtanítja neked az alapot. Egészítsd még ki szavakkal és nézzél filmeket !
2020. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem hasznos lehet még rövidebb sztorikat fordítgatni. Az elsődleges a szókincs bővítése. Ha ez elég megfelelő akkor lehet videókat, vagy sorozatokat nézni angolul. Én az europix nevű oldalon nézem őket, ahol angol nyelvű filmek és sorozatok találhatóak meg angol felírattal.
2020. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A duolingót és hasonló programokat csak kiegészitő forrásként vagy még aként se használnám

Amerika a célközönsége és ott ugye 0.8 nyelvet beszélnek átlagban


Tudom ajánlani ezt a módszert amivel megtanultam németül, angolul, franciául, hollandul és oroszul beszélni


(az elöbbi 2 középszinten, az első 3-at folyékonyan)


1. Egy hétig az alap nyelvtant és szavakat vedd át


2. Keresd meg az tanulandó nyelv redditjét, discordját


3. Lépj be és keress embereket akik segítenének


4. Írj nekik és nem baj ha fordítozól


5. Eközben tanuld a nyelvet oktató videókkal, mert ott hallod is; ergo jobban megmarad

Keress zenéket és énekeld magadban vagy ha egyedül vagy, mert az sokat dob a kiejtésen


6. Keress podcastot és hallgasd ha unatkozol

Keress jó youtubert, akit szívesen nézel az adott nyelven


7. Nézz filmet, sorozatot az adott nyelven



Sok kitartás kell ehez, de ha 3 hónapig eljutsz akkor onnantól már olyan mint hógolyót legurítani a dombról



Rengeteg embert ismertem meg közben, akik ajánlottak, segítettek és bemutatták a kultúrájukat



Vedd a nyelvtanulást úgy mint egy kalandot és ne tanulj unalmas könyvekből, mert akkor gyorsan elmegy a motiváció


Ha kell jó angol videós, akkor tudok ajánlani egy csomót

Nekem a Foil Arms and Hog a kedvencem

2020. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!