Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelvtanulásban járatos...

Japán nyelvtanulásban járatos emberek vannak itt segíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon bírom az animéket és maga a japán nyelv is megtetszett. Hol,hogyan kezdjem el tanulni? Az se baj, ha lenne egy hasonló érdeklődésű ember,barát, akivel közösen összeülnénk gyakorolni.

2020. jún. 28. 01:49
 1/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Nézegess neten erre oldalakat, én ott tanultam meg az abc-t, alapokat, majd elmentem nyelvsuliba.
2020. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Youtube-on vannak online videók, azokat nézegesd. Nagyon jók, és hasznosak. Az alapokat mindenképpen sajátítsd el! Amúgy az animés japánnak nem sok köze van a valódi japán nyelvhez, ezt most megmondom.
2020. jún. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Nézegess neten oldalakat" "youtube-on vannak online videók"


Hű, de konkrétak vagytok, ez neki biztos nem jutott eszébe...

2020. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves 3-mas, mégis milyen más lehetőségeket tudsz még ajánlani? Hallgatunk! :)
2020. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Miss Endzsi ***** válasza:
A neten minden fent van, egy alap nyelvvizsgát össze lehet szedni egyedül is.
2020. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D-Mano ***** válasza:

Először mindenképpen érdemes megtanulni írni és helyesen kiolvasni a kanákat (hiragana, katakana)- ez a japán nyelv két szótagírása.


Hasznos dolog nem csak itt Gyakorin megkérdezni, hanem aktívan utána nézni más oldalakon, fórumokon is, hogy hogyan érdemes nyelvet, vagy konkrétan a japánt tanulni, mik a legjobb tananyagok hozzá stb. És, hát, óriási előny, ha tudsz angolul: sokkal több és jobb válaszokat, tananyagokat, online és applikációs szótárakat találsz angolul, mint magyarul.


Igazából, ha jobban körül nézel, több módszer és megközelítés létezik a nyelvtanulásra, mindenki másra esküszik. Én pl. hosszas kutakodás után úgy döntöttem, hogy egy leginkább az antimoon módszerhez hasonló megközelítéssel tanulok. Nem tudom megmondani, hogy ez mennyire hatékony, mert én is csak nemrég kezdtem, majd az idő próbája eldönti...


Kanák és kanjik tanulásához hasznos az Obenkyo telefonos alkalmazás.


Magyar blog a japán nyelvtanról teljesen kezdőknek:

[link]

2020. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani a Duolingot. A kanákat azzal tudtam megtanulni (bár az írásmódjukban nem segítenek semmit), ezen kívül sokminden megtanulható vele.


Ha üzenetben írsz egy e-mail címet, tudok japán tankönyveket és gyakorlólapokat is küldeni. Ebben vannak külön feladatlapok katakanákhoz és hiraganákhoz is, és benne van az írásmódjuk lebontva. Lehet rajta gyakorolni.

2020. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!