Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok olyan könyvet vagy...

Tudnátok olyan könyvet vagy e-bookot mondani amivel tudom fejleszteni az angol nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Amiket suliban tanultunk, tehát az alapokat azokat tudom de, ha van egy hosszabb szöveg PL:filmeknél, játékoknál vagy akárhol azoknál nem minden szót tudok értelmezni. És egy olyan könyv vagy e-book kéne amiben tudom ezeket fejleszteni. Vagy akár ti is mondhattok olyat, hogy hogyan fejlesztettétek nagyobbra a szókincseteket és a tudásotokat.

Köszi!



2020. júl. 6. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor (is) tudsz angolul, ha a szövegkörnyezetbol rájössz egy adott szó jelentésére.


Angol tanár leszek, kérdezhetsz bátran ha szeretnél

2020. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, néha ha hallok egy angol szót és nem tudom a jelentését lefordítom, de egy könyv azért lenne szerintem hatásosabb mert ott több olyan szó lehet amit nem ismerek és megtanulom.
2020. júl. 6. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Majdnem mindegy, hogy mit olvasol, a lényeg, hogy olvass sokat.

Én pár éve a Harry Potter könyvekkel kezdtem, hisz az akkor korosztályomnak lettek megírva a könyvek (első sorban) és brit írónő írta én pedig brit angolt tanultam.

Plusz a britek szélesebb szókincset használnak a mindennapi életben.

2020. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most elkezdtem olvasni egy e-bookot és tetszik is illetve értem is.
2020. júl. 7. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Az szórakozásnak jó, és fontos is, hogy lássad, a nyelvet már használod, csak így az oldalvonalról megjegyezném, hogy a kérdés a fejlesztésről szólt. A fejlesztés fogalomkörében az olyan olvasás, amit értesz, az kb annyira értelmes, mintha ahelyett, hogy azt mondanád, éhes vagyok vacsorázzunk, azt mondod, de jó lenne gőzmozdony füstjét szagolni.
2020. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!