Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsga...

Középfokú angol nyelvvizsga tapasztalatok? Kinek mi a tapasztala, melyik a legegyszerűbb úgymond?

Figyelt kérdés
Pl ahol nincs háttérzaj a magnónál, az írásbeli meg ténylegesen középfok.

2020. aug. 2. 22:56
A kérdező szavazást indított:
BME
EUROEXAM
ECL
TELC
DEXAM
ORIGO
LANGUAGECERT
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs univerzális válasz. Én pl mindig utáltam a nyelvtant, de szeretem a szövegértéses feladatokat, szóval nekem tökéletes volt a TELC, lehet te nem ilyen alkat vagy.

Nézd meg a mintafeladatokat es válaszd azt ahol a legszimpatikusabb a a feladattipusok.

2020. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az origot nemzetközileg nem fogadják el, mert egy vicc. A tényleges nyelvhasználat és szövegértési helyett fordítás van, amihez nem az angolt kell ismerni középfokon, hanem a magyart irodalmi szinten.
2020. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írásban a Dexam, szóban pedig az Origó a legegyszerűbb, bár hátrány, hogy egyik sem fogadott el nemzetközileg. Ha csak arra kell hogy megkapd a diplomát, arra viszont tökéletes kombináció.
2020. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébkent egyetemhez kell majd pontok miatt.

Amitől meg félek nagyon az a szóbeli rész, tudok beszélni folyamatosan meg reagálni csak nem vagyok az a beszélő, extrovertált típus.

2020. aug. 2. 23:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Uram isten, életemben először rákerestem az Origó mintafeladatsorára, ez tényleg vicc kategória.


Első voltam

2020. aug. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A szabálytalan, korszerű követelményeknek nem megfelelő vizsgákat nem véletlenül nem fogadják el nemzetközileg.
2020. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy utána jártam én is, és eddig az Euro ami a legjobban bejön. Az origot meg én is viccnek tartom de a legtöbb osztálytársamnak az van xdd.
2020. aug. 2. 23:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is Eurora készítettem fel csoportokat. (2es hsz voltam)
2020. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Origóban szóbelinél a kommunikáció 25 pontot ér az 50-ből, (szókincs 20 p, nyelvhelyesség 5 p) szóval arra kell a legjobban koncentrálnod, hogy folyamatosan beszélj és beszélj. Én is introvertált vagyok, de 15 percre szerintem nem nagy feladat "leküzdeni" és fosni a szót. :D

(Biztos a többi nyelvvizsga tipusnál is így van, de nekem csak az Origóval van tapasztalatom.)

2020. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg hasalj rá a nyelvtanulásra. Ne azt keresd, hogy melyik a legkönnyebb, hanem, hogy melyik az, amelyikhez már kell egy olyan tudás, amit nem fogsz soha se szégyellni.

Ha van nyelvvizsgád, de nem tudsz sem beszélni, sem írni mire odakerül a sor, akkor hiába van diplomád. Ahol konkrétan kell a nyelv is, oda ugyanúgy nem fognak felvenni. Ezért hülyeség ez a diploma adás nyelvvizsga nélkül. Illetve állásinterjún is van angol beszélgetés a legtöbb helyen. Oké, hogy ilyen alapabb dolgokról, de ha ott nem tudsz megszólalni, kaszáltak neked.

Én TELCen voltam anno, az írásbeli csak másodjára sikerült, de azt elfogadják nemzetközileg is, és ez a fontos.

2020. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!