Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítod angolra? "Sajnálom,...

Lefordítod angolra? "Sajnálom, de elég hiányos az angol nyelvtudásom, azért fogalmazok ilyen szűkszavúan!"

Figyelt kérdés

Illetve, ha át szeretnéd fogalmazni egy angolul jobban hangzó mondatra, akkor kérlek, azt is írd meg! (Mármint az angol és a magyar mondatot is. :-))


Pl: "Sajnálom, de elég rosszul beszélek angolul, azért ilyen tömör a válaszom."


Te melyiket ajánlod?


Előre is köszönöm!



2020. aug. 4. 18:09
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy a segítségemre sietett!!!
2020. aug. 5. 11:42
 22/29 A kérdező kommentje:

#19. Köszi.


Amúgy nekem anno úgy tanították az iskolában, hogy "my english is very poor" - de ezt annyira idétlennek éreztem.


Akkor ez a kifejezés mégis jó lett volna? Ez szokásos használat?

2020. aug. 5. 11:44
 23/29 chtt ***** válasza:
53%
Többször hallottam anyanyelvűektől a "poor"-t a "bad" rokonértelműjeként, inkább csak megerősítésnek kérdeztem rá, mert mióta erre a fórumra járok, lassan a saját nevemben sem vagyok biztos, nemhogy abban, amit eddig tudni véltem.
2020. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

☺😉


Rendben. Mondom (írom), nekem így tanították... Iskolában.

2020. aug. 5. 12:05
 25/29 anonim ***** válasza:
87%
Igen, a poor itt olyasmi, hogy "gyenge, szegényes", és nyelvtudásra is használják. (3as voltam)
2020. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. aug. 5. 12:34
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

A következőt találtam egy angol nyelvi fórumon:



"Bad English" is more informal and "poor English" is more formal.


In speech with friends or an informal email (for example) it would be fine to say "bad English", but if you're writing a paper or speaking more formally, use "poor English".

2020. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. aug. 5. 15:00
 29/29 anonim válasza:
0%

I England little bad

This why me write little answers.


Ez csillagos ötös angol kéremszépen😎

2020. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!