Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga lebonyolítható e...

Nyelvvizsga lebonyolítható e az iskola közreműködése nélkül? Az iskolának milyen szerepe van a nyelvizsga lebonyolításában?

Figyelt kérdés

Szívesen tanulnék nyelveket.

Szerencsére autodidakta módon is könnyen tanulok meg olyan dolgokat amik érdekelnek.. Az angollal is elég jól boldogulok ahoz képest hogy nem igazán tanultam sehol, szerintem kis energia befektetéssel könnyen meglenne a középfok..

De utána más nyelveket is szívesen tanulnék, ha szeptembertől újra olnine-bohóckodás lesz, akkor pláne rengeteg időm lesz nyelvtanulásra😃.


Az iskolával(pontosabban a tanárokkal) elég régóta hadilábon állok, kölcsönösen próbáljuk egymást szívatni, több kevesebb sikerrel..


A köcsög tanárok azon is problémáztak, hogy előrehozott érettségit akarok tenni matekból és töriből, úgyhogy ebből se lett semmi..,


Az lenne a kérdés, hogy a nyelvvizsga lebonyolítható e úgy ,hogy az iskola/tanárok ne szerezzenek róla tudomást?


Az iskola ahová járok, nem éppen a legjobb🤣,de ha az iskolában nem kapok használható tudást, akkor szerintem érthető hogy szeretnék magamtól kitörni a tudatlanság sötétségéből, és nem szeretném , hogy pont azok tartsanak vissza ,akiknek segíteniük kellene...


Köszönöm, hogy végigolvastátok

Jöhetnek a válaszok🇭🇺🇬🇧🇧🇷🙏



2020. aug. 4. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Mert ha az iskola közvetítésével vizsgázol le, akkor az állam fizeti az első nyelvvizsgádat.
2020. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Sose tanultam angolt a suliban, mégis abból csináltam meg az első nyelvvizsgám. Egyedül a jelentkezésnél kell megadni a tanárod nevét, hogy ne legyen összeférhetetlenség, ha esetleg annál a vizsgaközpontnál vizsgáztat ő is. Persze ő erről nem kap értesítést.
2020. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Én még 2013-ban raktam le a középfokút 12.-ben és a tanárom fél évvel a vizsga után tudta csak meg amikor véletlen szóba került az egyik órán. Elég vacak tanár volt, de nem direkt titkoltam el előle, egyszerűen furának éreztem volna, hogy odamenjek hozzá mondani, hogy amúgy van már nyelvvizsgám. Az egyik volt kollégája készített fel rá aki akkorra már iskolát váltott. Sehol nem merült fel a vizsga során az iskola vagy a tanárom.

A mostani pénz visszatérítéshez sincs közük, az iskolától független, hogy ingyenes az első sikeres vizsga.

2020. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Még annyit, hogy mondták, hogy ők ezt statisztikában jegyzik, szóval a sikeres vizsgáról nyugodtan szólhatsz a tanárodnak majd utólag, de ha nem ők készítettek fel rá, akkor lehet mindegy is.
2020. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

A nyelvvizsga független a középiskolától. Elmész egy nyelvvizsga központba és befizeted a nyelvvizsgadiját majd levizsgázol.


Előrehozott érettségit csak idegen nyelvből és informatikából lehet tenni. Ez nem a tanáraidon múlik. Egyébként nem szép, hogy negatív jelzőt ragasztasz rájuk mikor ebben nincs igazad.

2020. aug. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"a jelentkezésnél kell megadni a tanárod nevét, hogy ne legyen összeférhetetlenség, ha esetleg annál a vizsgaközpontnál vizsgáztat ő is. Persze ő erről nem kap értesítést."

Értesítést nem, de ha a vizsgaszervezésben is részt vesz, akkor átmegy a kezén az adat.

2020. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 "Egyébként nem szép, hogy negatív jelzőt ragasztasz rájuk mikor ebben nincs igazad."


Én úgy tudtam, hogyha a 12. és 11. es anyagból osztályozó- vizsgát teszek, az egyenértékű az év végi osztályzattal, és utána érettségizhetek azokból a tárgyakból amiből osztályozó-vizsgát tettem....

Legalábbis én így tudtam, és ezt több ismerősöm is megerősítette.

Amikor erről megkérdeztem a DRÁGA JÓ ANGYALI SEGÍTŐKÉSZ INTELIGENS EMBERSÉGES KEDVES PEDAGÓGUSAIMAT, csak azt a választ kaptam : ők nem fognak ilyenekkel foglalkozni...


Ilyenkor nem az a megoldás, hogy elküldjük a diákot a

jó k@rva annyába, hanem elmagyarázzuk neki, hogy erre sajnos nincs lehetőség..


Mind a mai napig nem tudom kinek volt igaza, de már nem is érdekel, két évet már talán túlélek ebben az iskolának nevezett gyászban...


A többieknek köszönöm a válaszok, már neki is álltam angol tudásom csiszolásának, tavasszal valószínüleg megpróbálkozok a nyelvvizsgával👍🇬🇧

2020. aug. 5. 17:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Az osztályozó vizsga és a nyelvvizsga 2 különböző dolog. Ha van is nyelvvizsgád, de ahhoz, hogy ne kelljen bejárnod többet, muszáj tenned osztályozó vizsgát is. Nálunk így volt, egy felmérő, amit a tanár állított össze. Mivel utált tanítani, mindenkinek kellett a csoportban osztályozó vizsgát tennie 11.-ben (aki nagyon béna volt, annak ő töltötte ki a tesztjét).
2020. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lányom nyolcadikos, most tett B2 nyelvvizsgát. Sehol nem kérdezték a tanára nevét. Most jut eszembe, hogy még nem is említettem a tanárának, hogy sikerült a nyelvvizsga...

Az állami támogatás visszaigénylése is teljesen független az iskolától, a nyelvvizsgaközpont a MÁK oldalára irányított és ott kell kitölteni egy űrlapot. Kiskorú esetében szülő lehet az igénylő.

2021. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Sehol nem kérdezték a tanára nevét."

Tőle nem, de a tanárától - ha részt vesz az adott nyelvvizsga-központ nyelvvizsgáztatásában - megkérdezték, hogy van-e a vizsgázók névsorában olyan, akit ő tanít vagy tanított, mert ha van, akkor azt az illetőt ő nem vizsgáztathatja.

2021. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!