Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket lenne érdemes...

Milyen nyelveket lenne érdemes megpróbálni tanulni?

Figyelt kérdés

Angol nem megy a fejembe, a német inkább vicces számomra mint megjegyezhető, oroszul csak két szó maradt meg ( szuka blyet -vagy micsoda ) románul is próbálok, de 4 szó amit megjegyeztem pár hét tanulás után.


Tudni kell rólam, hogy diszlexiás vagyok meg néha magyarul sem értek zenéket mármint egy-egy szót, és meg kell néznem a szöveget, kikeresni.

Annyira szeretnék legalább 1 idegen nyelvet megérteni, ez miatt nagyon frusztrált vagyok. Angolba az a bajom, hogy mondjuk "are,air"all" szót a youtube-n többen is csak úgy ejtenek ki, hogy "a" és ez idegőrlő, egyedül az arab akcentussal érthető nekem egy icike picikét az angol, vagy legalábbis nem fájdul meg a fejem ha úgy hallgatom.



2020. aug. 6. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg felírattal nézni. Vagy Netflix, ott minden sorozathoz van angol felirat. Ha a szót nem érted átnyomod magyar feliratra, aztán vissza angolra. Nekem sokat segített. Ha sok sorozatot megnézel efy idő után ragadni fog a kiejtés, és meg fogod hallani a különbséget a hangok között. Egyébként még a töröknek adnék egy esélyt a helyedben, annak a kiejtése nem olyan mehéz, csak 2 olyan hamg van, ami nálunk nincs(ğ, ı), ráadásul sok sorozat van törökül is. Egyébként mindenféleképp hallás után kell javítani az angolodat, még podcasteket ajánlok, cagy zene. Megnézet a szöveget, meghallgatod együtt, lefordútod utána megpróbálod már kihallani a szavakat szöveg nélkül is. Sok sikert hozzá!
2020. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkabb az angollal kellene tobbet foglalkoznod, hidd el, nem olyan nehez, mint ahogyan gondolod. Nezz sok angol videot es sorozatot feliratosan, egy ido utan hozzaszoksz. Mai vilagban szinte mindenki tanul angolul, kar lenne ezt nalad kihagyni. A nyelvtana eloszor bonyolultnak tunhet, de nagyon logikus nyelv, ami mondjuk az igeidoket illeti. Hibazni pedig termeszetes, tehat ha nem is ertesz valamit elsore, ne add fel. Egyebkent rengeteg angol nyelvvel kapcsolatos video van fent youtubeon, ahol aprolekosan el van magyarazva minden.

Esetleg ajanlanam a spanyolt is, de itt is sok az igeido. Esetleg egy kozepfoku angol utan vagj bele. Sok sikert :)

2020. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!