Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után milyen nyelvet...

Angol után milyen nyelvet kezdjek el tanulni? Eddig a spanyol nyelvben gondolkozok.

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Huh ez nehéz kérdés.

Melyik érdekel? Középsuliba jársz vagy egyetemre? Mi szeretnél lenni ha nagy leszel?

A spanyol szerintem jó választás lenne, bár bevallom itthon nincs akkora piaca, mint pl mondjuk Németországban.

Olasz nem nagyon ajánlom, akkor inkább a spanyol után.

Egy újlatin nyelvvel azért nagyon jól járnál, én is tanultam spanyolt és minimális idő és energia befektetéssel vígan olvasok portugál és román szövegeket (olasz és franciát már nehezebben).

Az orosz és német se lenne rossz választás, feltéve ha van türelmed és nem "időre" kell nyelvet tanulni. (Tehát nem nyelvvizsga kell belőle 1-2 éven belül)

2020. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jó ötlet lenne a spanyol, én is azt tanultam az angol után, és egyáltalán nem bántam meg. A spanyol a világon a legtöbb ember által beszélt újlatin nyelv, angol anyanyelvűek is leginkább ezt tanulják idegen nyelvként, nem a franciát, ahogy korábban, különösen az USA-ban. És nem mellékesen, különleges hangzású és érdekes nyelv, nem csak hasznos. :)
2020. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is angol után a spanyolt kezdtem el autodidakta módon tanulni és nem bántam meg. Gyönyörű nyelv és nem mellesleg világnyelv is, valamint kaput nyit más újlatin nyelvek irányába (én például felsőfokon beszélek spanyolul és elég jól megértem az olaszt, a gallegot és a katalánt, írásban pedig a portugált is). Azt viszont nem mondanám, hogy világi könnyű nyelv (akik ezt állítják általában közép szinten azt hiszik, hogy mindent tudnak, közben a kötőmódot sem tudják rendesen használni), feltéve ha valaki igényesen akarja beszélni, sok az igeidő és a közhiedelemmel ellentétben ezek nem teljesen feleltethetőek meg a látszatra hasonló angol párjukkal. Mindazonáltal megéri megtanulni, ha van kérdésed még írj nyugodtan privátban.

2020. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen szempontok alapján választasz?! Mihez szeretnéd használni a nyelvet? Üzleti élet, diplomácia, utazás? Csak kedvtelésből?
2020. aug. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A spanyollal én is egyetértek, bár az angoltudás megkönnyíti a német tanulását is.

Természetesen egyáltalán nem mindegy, hogy foglalkozásilag, vagy hobbiszinten érdekel a nyelv.

2020. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!